Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Patrick Hansen tłumaczy, dlaczego zostaje w Rybniku

Patrick Hansen
Fot. Arkadiusz Siwek

Autor: Marcin Boroch

Patrick Hansen tłumaczy, dlaczego zostaje w Rybniku

W niedzielę ROW Rybnik zmierzył się na własnym owalu z Arged Malesą Ostrów Wielkopolski. Tuż przed rozpoczęciem spotkania lider rybniczan, Patrick Hansen chciał oznajmić, że pozostaje w klubie na kolejne dwa sezony. Posłuszeństwa odmówił jednak mikrofon, więc informację tę musiały przekazać władze kluby.

Włókniarz vs Motor Lublin: Ekspert żużlowy wierzy w częstochowian

Patrick Hansen trafił do Rybnika po rocznej przygodzie w PGE Ekstralidze. W barwach Stali Gorzów objechał łącznie 20 spotkań przy średniej biegopunktowej 1.140, co dało mu 42. miejsce w całej lidze.

Sympatyczny Duńczyk postanowił jednak zejść ligę niżej, co okazało się strzałem w „dziesiątkę”. W zielono-czarnym kevlarze radzi sobie bardzo dobrze. Świadczy o tym średnia biegowa 2,077, która na tę chwilę jest dziewiątą najwyższą w rozgrywkach. Wiemy już oficjalnie, że Patrick pozostanie na Górnym Śląsku na dwa kolejne lata – „Jakbym miał tak bardzo ogólnie powiedzieć, dlaczego zostaję, to stwierdziłbym, że wszystko mi tu pasuje. Mam blisko do domu, lubię rybnicki tor i dobrze współpracuje mi się z klubem. Mamy te same cele”.

Zawodnik dodaje również, że ma stworzone warunki do tego, aby się jeszcze bardziej rozwinąć – „Myślę też, że jako zawodnik mam stworzone w ROW-ie dobre warunki, żeby się rozwijać i stabilizować formę. Wyniki to pokazują”– kończy

Przypominamy, że jego drużyna w pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym bezproblemowo poradziła sobie z Ostrowem Wielkopolskim, zwyciężając 51:39.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *