Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Metalkas 2. Ekstraliga

Patrick Hansen o swojej formie -„Jesteśmy coraz bliżej, żeby znaleźć coś”

Patrick Hansen
Fot. Arkadiusz Siwek

Autor: Krzysztof Choroszy

Patrick Hansen o swojej formie -„Jesteśmy coraz bliżej, żeby znaleźć coś”

W zaciętym spotkaniu pomiędzy Wybrzeżem Gdańsk a ROW-em Rybnik, świetne zawody jechał Patrick Hansen. Duńczyk był niekwestionowanym liderem swojej drużyny, której udało się wywieźć trzy ważne punkty z Gdańska. Lider rybniczan do swojego ostatniego biegu był niepokonany, w którym jednak przed nim przyjechał jego rodak, Nicolai Klindt.

Zapowiedź meczu Trans MF Landshut Devils – H. Skrzydlewska Orzeł Łódź. Pierwsza w tym roku transmisja z Niemiec!

W wywiadzie dla Canal+ Hansen zapytany został o to, co spowodowało taką poprawę względem poprzedniego meczu. Duński żużlowiec odpowiedział, że poprzedni mecz, gdyby nie dwa defekty, prawdopodobnie skończyłby również z dwucyfrową liczbą „oczek”. Lider rybnickiej drużyny dodał również, że jechał w Gdańsku na tym samym silniku, co na finale Indywidualnych Mistrzostw Danii, w których stanął na najniższym stopniu podium.

„No ostatnio w Rybniku, gdyby nie dwa defekty myślę, że też zrobiłbym dwucyfrówkę. A dzisiaj, jak widać, to ten pech mam nadzieję, już skończył się w tym roku. Jadę na tym samym silniku, co na mistrzostwach Danii” – mówił Patrick Hansen w wywiadzie dla Canal+

Duńczyk również wypowiedział się na temat tego, co prezentuje w tym sezonie. Powiedział, że w każdym z meczów był jakiś nieudany wyścig, przez co jego średnia jest mniejsza niż 2 punkty na bieg, co nie satysfakcjonuje zawodnika ROW-u Rybnik. Stwierdził on jednak, że on i jego team są coraz bliżej, znalezienia czegoś by ta forma była jeszcze lepsza.

„Jak na razie to w praktycznie każdym meczu była jakaś pomyłka i jakoś ta średnia nie jest taka, jakbym chciał, jeszcze chyba mam mniejszą niż 2 punkty na bieg, więc musiałoby być jeszcze trochę lepiej, żebym był zadowolony, ale wydaję mi się, że jesteśmy coraz bliżej, żeby znaleźć coś” – mówił Duński żużlowiec.

Dla Patricka Hansena ten sezon to szansa na odbudowanie się po poprzednim fatalnym roku, w którym jeździł w PGE Ekstralidze dla Stali Gorzów. Zanotował on średnią na poziomie 1,071 punktu na bieg, co było bardzo słabym wynikiem. Ten sezon jednak wydaje się być lepszy dla tego zawodnika.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *