Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa/Wywiady

Jestem bardzo szczęśliwy w Rzeszowie teraz, ale Ostrów Wielkopolski zawsze będzie w moim sercu – Adam Ellis dla BsTV!

Jestem bardzo szczęśliwy w Rzeszowie teraz, ale Ostrów Wielkopolski zawsze będzie w moim sercu  – Adam Ellis dla BsTV!

Autor: Redakcja

Kliknij i doceń naszą prace, zasubskrybuj nasz kanał!

Jestem bardzo szczęśliwy w Rzeszowie teraz, ale Ostrów Wielkopolski zawsze będzie w moim sercu – Adam Ellis dla BsTV!!

Brytyjczyk urodzony w Francji, wraca na tor po kontuzji po której jak zapewnia nie ma już śladu. Przed nim piąty sezon w Polsce, jakie ma cele? Jaka jest różnica między żużlem na trawie a klasycznym o wszystkim opowiada specjalnie nam Adam.

Bartek Bielecki : Przede wszystkim jak się czujesz po paskudnej kontuzji? Czujesz już się swobodnie na motorze?

Adam Ellis : Czuję się bardzo dobrze, moje ciało wróciło w 100% do sprawności jestem bardzo szczęśliwy jak moja rekonwalescencja przebiegła, w poprzednim tygodniu odbyłem już i z każdym kolejnym treningiem było lepiej i lepiej, wszystko będzie w jak najlepszym porządku na początku sezonu.

Bartek Bielecki : Wydawało się, że poprzedni sezon będzie przełomowy w twojej karierze jeśli chodzi o ligę Polską, zaczęło się obiecująco średnia 2,00 na bieg po czterech meczach co jest przyzwoitym wynikiem, ale kontuzja pokrzyżowało wszystko, czy mimo wszystko miałeś ofertę z ligi wyżej i nie kusiło by spróbować sił tam?

Adam Ellis : Zacząłem poprzedni sezon bardzo dobrze, co prawda było jedno spotkanie w Rzeszowie z którego byłem bardzo niezadowolony ale poza tym było naprawdę dobrze, udało mi się wywalczyć miejsce w składzie w Szwecji i mieć tam dwa dobre spotkania co było bardzo ważne dla mnie gdyż pozwoliło mi to na starty w Szwecji także w tym sezonie, plan był taki aby iść do przodu i przejść do eWinner 1 Ligi i najlepiej było by gdybyśmy awansowali z Rzeszowem niestety tak się nie stało, do tego doszła moja kontuzja oraz przepis o zawodniku U24 przez co bardzo ciężko było by znaleźć drużynę ligę wyżej, teraz jednak startuje z taką samą mentalnością jak w poprzednim sezonie.

Bartek Bielecki : Wydawało się, że życie znowu rzuci Ci kłody pod nogi gdzie drużyna w której dwa razy podnosiłeś puchar za mistrzostwo Premiership Swindown Robins ku zaskoczeniu wielu wycofało się z ligi, ale na szczęście zgłosiło się po ciebie Sheffield Tigers, miałeś już czarne myśli w głowie że zostaniesz bez pracy w rodzinnej lidze?

Adam Ellis : Był to wielki szok dla każdego, wliczając w to nas zawodników, kiedy to usłyszałem zdecydowałem na początku że pojadę tylko w Polsce,Szwecji oraz Danii gdyż miałem wiele ofert, jednak gdy miałem potwierdzenie że liga wystartuje na 100% zdecydowałem jechać w Anglii by mieć jak najwięcej meczy.

Bartek Bielecki : Jakie cele sobie stawiasz na tegoroczny sezon?

Adam Ellis : Mam swoje cele personalne, ale przeważnie nie lubię mówić o nich za dużo, cały czas muszę pracować by się poprawiać i na tym się skupiam by być lepszym żużlowcem.

Bartek Bielecki : Próbowałeś odmiany żużla na trawie, opisz proszę jak bardzo on się różni od klasycznej odmiany speedwaya?

Adam Ellis : Żużel na trawie podobny jest aby z nazwy jest zupełnie innym sportem, motory są zupełne inne, tor oraz styl jazdy też jest zupełnie odmienny, ja parę turniejów odjechałem ale tylko dla zabawy, była to dobra okazja by wrócić do domu do Francji podczas sezonu i zobaczyć rodzinę i przyjaciół.

Bartek Bielecki : W 2019 roku była przebudowa toru w Swindown, jak ci się on podoba? Czy może bardziej pasowała ci stara wersja tego toru?

Adam Ellis : Nowy tor jest 100 razy lepszy, w Swindown zrobili bardzo dobrą robotę z zmianami i każdy w drużynie pokochał ten tor i to jak się na nim ściga co było widoczne podczas wyników drużyny w 2019 roku.

Bartek Bielecki : Zwiedziłeś dużo trudnych torów w swojej karierze takie jak Wolverhampton, Lakeside czy Eastbourne który z nich jest technicznie najtrudniejszy? Czy może jest jeszcze inny trudniejszy?

Adam Ellis : Lakeside na pewno był najbardziej wymagającym torem na początku mojej kariery, ale później jak dołączyłem do młotów przyzwyczaiłem się do tego toru, teraz tor który sprawia mi najwięcej problemów to ten w Edynburgu, jest bardzo mały i przyczepny.

Bartek Bielecki : Jakiego tunera wybrałeś na sezon 2021 ?

Adam Ellis : Mam silniki od PJR, Jarka Krawczyka i teraz testuje nowy silniki Goddena na torach w Wielkiej Brytanii

Bartek Bielecki : Chodzi opinia że silniki RK że im cieplej tym gorzej się na nich jeździ? Mógłbyś więcej nam o tym powiedzieć?

Adam Ellis : Szczerze mówiąc nie mam pojęcia, bo nigdy nie miałem na tyle szczęścia by jechać na silnikach RK, na prace silnika wpływa wiele czynników i pogoda odgrywa w nich dużą role ale każdy tuner wie o tym i jestem pewny ze mają coś w zanadrzu by sprawić że silniki będą pracować w cieplejsze dni.

Bartek Bielecki : Opowiedz nam proszę o żużlu w Francji, dla nas to wydaje się egzotyczny kierunek, a jak tam się rozwija żużel, są na horyzoncie następcy Davida Bellego czy Dimitri Berge?

Adam Ellis : Żużel w Francji zrobił wielki progres przez ostatnie trzy, cztery lata, dobrze pamiętam kiedy ja zaczynałem tam się ścigać były dwa tory i jedno lub dwa turnieje w roku, teraz do użytku jest sześć torów w czym jeden otwarty w tym roku, jest tam coraz więcej młodych zawodników którzy się przebijają co jest dobre dla sportu, ja osobiście bardzo się cieszę że ciężka praca włożona przynosi fajne rezultaty.

Bartek Bielecki : Masz już zaplanowany sezon logistycznie, będziesz bardzo zapracowanym zawodnikiem w sezonie 2021

Adam Ellis : Mam trzy ligi Polskę, Wielką Brytanie oraz Szwecja, na pewno będę zapracowany ale wydaje mi się że największy problem będzie z transportem z Covidem, jest o wiele mniej lotów do UK oraz Szwecji i teraz przed każdym lotem trzeba zrobić test na COVID czyli będzie na pewno ciężko ale mam nadzieję ze wszystko się ułoży i będzie wszystko okej.

Bartek Bielecki : Jest to już twój piąty sezon w Polsce, przez dwa lata startowałeś w Arged Malesa Ostrów, następnie przez rok startowałeś w barwach z Gorzowa a teraz będzie to twój drugi sezon w drużynie z Rzeszowa, który klub miał na ciebie największy wpływ?

Adam Ellis : Jestem bardzo szczęśliwy w Rzeszowie teraz, ale Ostrów Wielkopolski zawsze będzie w moim sercu mam wiele wspaniałych wspomnień dla mnie, poznałem tam wielu wspaniałych ludzi nawiązując wiele znajomości, Ostrów stał się dla mnie drugim domem.

Bartek Bielecki : Dziękuje ci za rozmowę, wszystkiego dobrego w 2021 sezonie

Adam Ellis : Również dziękuję, czysta przyjemność do zobaczenia.

Foto : Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe/Facebook/Jakub Malec – photography

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *