Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Metalkas 2. Ekstraliga

Oskar Hurysz: „Zrobimy wszystko by wygrać w Landshut!”

Oskar Hurysz

Autor: Dawid Procajło

Oskar Hurysz: „Zrobimy wszystko by wygrać w Landshut!”

Od ostatniego ligowego spotkania InvestHousePlus PSŻ Poznań minęło blisko trzy tygodnie ze względu na niekorzystne warunki pogodowe jakie nie pozwoliły rozegrać finałowej rundy zasadniczej w ubiegły weekend. Oskar Hurysz odkąd pojawił się w drużynie „Skorpionów” wniósł sporo świeżości i przede wszystkim jakości w poczynaniach formacji młodzieżowej.
galeria 1


W ostatnim domowym starciu z Enea Falubaz Zielona Góra Oskar Hurysz wraz z Kacprem Teską w pięknym stylu zwyciężyli podwójnie w biegu młodzieżowym co tylko dowodzi temu, że obaj młodzi zawodnicy mają spory potencjał. Młody zawodnik pochodzący z Gniezna nie kryje swego zadowolenia z ostatniego występu przeciwko liderowi rozgrywek będąc pewnym swojej obecnej dyspozycji.


„Na pewno mój występ nie jest dla mnie dużym zaskoczeniem, bo czułem się dobrze na treningach i ważne żeby być jak najlepiej dopasowanym do toru. Fajny jest ten mój wynik tylko szkoda, że małe szczegóły przesądziły o błędach na trasie podczas biegów, ale na pewno jest to do poprawy”

Żużel. Znamy pierwszych półfinalistów DMPJ!


Oskar Hurysz na początku sezonu rozpoczął współpracę z obecnym szkoleniowcem InvestHousePlus PSŻ Poznań Adamem Skórnickim i jak podkreśla młodzieżowiec „Skorpionów” jego obecna dobra dyspozycja jest efektem owocnej współpracy z trenerem. Młody żużlowiec cieszy się również, że obecnie ma sporo jazdy, która daje mu możliwość zdobycia większego doświadczenia oraz nowych umiejętności.


„Od dwóch miesięcy pracuje z panem Adamem Skórnickim i moja jazda w dzisiejszym meczu czy też innych zawodach jest właśnie efektem pracy trenera. Im więcej jazdy w lidze tym większa nauka dla mnie i mi to akurat bardzo sprzyja.”


Na koniec wypowiedzi dla klubowego portalu pszpoznan.com.pl Oskar Hurysz podkreśla, że pomimo trudnej sytuacji „Skorpionów” w ligowej tabeli, wciąż wierzy w pozostanie drużyny w szeregach pierwszoligowców. Z ust młodego zawodnika pada jasna i wymowna deklaracja.


„Oczywiście, że nadal wierzymy z całą drużyną w utrzymanie i zrobimy wszystko, by wygrać w Landshut!”

galeria 2


Końcowe rozstrzygnięcia w fazie zasadniczej 1. Ligi Żużlowej nastąpią już w nadchodzącą niedzielę. Kluczowymi starciami decydującymi o tym kto zostanie a kto spadnie z pierwszoligowych rozgrywek odbędą się w Łodzi oraz we wspomnianym niemieckim Landshut. Pojedynki H. Skrzydlewska Orzeł Łódź – Abramczyk Polonia Bydgoszcz oraz Trans MF Landshut Devils – InvestHousePlus PSŻ Poznań będą z pewnością interesowały najbardziej i zapowiadają spore emocje.


Foto: Sandra Rejzner

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *