Żużel - Best Speedway Tv

Optibet Lokomotiv Daugavpils – SpecHouse PSŻ Poznań. Delegacja Francisa Gustsa w rodzinne strony. [ZAPOWIEDŹ] | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Optibet Lokomotiv Daugavpils

Optibet Lokomotiv Daugavpils – SpecHouse PSŻ Poznań. Delegacja Francisa Gustsa w rodzinne strony. [ZAPOWIEDŹ]

Optibet Lokomotiv Daugavpils – SpecHouse PSŻ Poznań. Delegacja Francisa Gustsa w rodzinne strony. [ZAPOWIEDŹ]

W nadchodzącą niedzielę 05.06 o godz. 15 na stadionie w Daugavpils dojdzie do bardzo interesującego starcia. Będzie to zarazem wielki powrót wychowanka miejscowego klubu Francisa Gustsa i pierwszy jego pojedynek przeciwko klubowi w którym stawiał swoje pierwsze żużlowe kroki.

glowne

Drużyna Optibet Lokomotiv Daugavpils przystępuje do tego spotkania podrażniona minimalną domową porażką z Metalika Recycling Kolejarz Rawicz (44:45) z przed 2 tygodni. Brak jednego z kluczowych zawodników drużyny jakim niewątpliwie jest Duńczyk Rene Bach był zauważalny na tyle, że nie było w tym meczu wyraźnego lidera, który byłby w stanie poprowadzić drużynę do końcowego triumfu.

galeria 1

Ekipa SpecHouse PSŻ Poznań wraca do rywalizacji po sporej przerwie (08.05 wyjazdowe spotkanie z Metalika Recycling Kolejarz Rawicz red.) spowodowanej planowymi pauzami startach ale także przełożeniem domowego meczu z łotewskimi lokomotywami (nowy termin 09.07 red.). Kilku zawodników Skorpionów w tym czasie jednak nie próżnowało skupiając się na treningach indywidualnych i startowało w tym czasie w ligowych rozgrywkach w Szwecji, Danii czy Wielkiej Brytanii.

Menedżer Optibet Lokomotiv Daugavpils Nikołaj Kokin również w nadchodzącym spotkaniu będzie musiał obejść się bez wspomnianego wcześniej Duńczyka, jego miejsce w poprzednim spotkaniu zajął Kjastas Puodżuks. Doświadczony Łotysz wywiązał się z tej roli na tyle dobrze, że otrzymuje kolejną szansę występu, tym razem przeciwko SpecHouse PSŻ Poznań.

Słaba postawa w ostatnim spotkaniu Daniła Kołodinskiego oraz przybycie do drużyny wypożyczonego z poznańskiej drużyny młodzieżowego reprezentanta Danii Kevina Juhl Pedersena (prawdopodobnie ustawiony pod nr 14), powoduje, że Nikołaj Kokin zdecydował się na przesunięcie Ricardsa Ansviesulisa na pozycję seniorską. W poprzednim sezonie menedżer Optibet Lokomotiv Daugavpils zdążył już przyzwyczaić do takich ruchów taktycznych.

Ekipa Skorpionów wysłana do boju przez menedżera Tomasza Bajerskiego wystartuje w swoim optymalnym „żelaznym” ustawieniu, który jak do tej pory przynosił same zwycięstwa. W ekipie SpecHouse PSŻ Poznań po perfekcyjnych występach w pucharze MACEC liczą na przełamanie Roberta Chmiela, z kolei po absencji spowodowanej zapaleniem płuc do drużyny wraca Kevin Fajfer.

Mecz zapowiada się dosyć interesująco zważywszy na fakt, że zawodnicy Optibet Lokomotiv Daugavpils, mimo osłabienia będą próbowali zatrzeć ślad ostatniej porażki chcąc pokazać się jak najlepiej przed własną publicznością. Dla podopiecznych Tomasza Bajerskiego wyjazd na Łotwę to będzie z pewnością kolejna próba sprawdzenia swojej siły jako zespołu liderującego obecnie w tabeli 2 ligi żużlowej.

Szczególny sentyment w tym spotkaniu będzie odczuwał Łotysz Francis Gusts wypożyczony obecnie do SpecHouse PSŻ Poznań z Betard Sparty Wrocław zawodnik jeszcze w poprzednim sezonie reprezentował barwy Optibet Lokomotiv Daugavpils.
Występ w tym meczu będzie pierwszym przeciwko swojej macierzystej drużynie, czy będzie udany dla zawodnika z najwyższą średnią biegową (2,520) w 2 lidze żużlowej? O tym przekonamy się po piętnastu gonitwach niedzielnego spotkania.

Awizowane składy:

awizowane sklady


Foto: Emilia Hamerska-Lengas


Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×