Żużel - Best Speedway Tv

Optibet Lokomotiv Daugavpils – Metalika Recycling Kolejarz Rawicz. Osłabione łotewskie lokomotywy podejmą głodne zwycięstw rawickie niedźwiadki. [ZAPOWIEDŹ] | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Optibet Lokomotiv Daugavpils

Optibet Lokomotiv Daugavpils – Metalika Recycling Kolejarz Rawicz. Osłabione łotewskie lokomotywy podejmą głodne zwycięstw rawickie niedźwiadki. [ZAPOWIEDŹ]

Optibet Lokomotiv Daugavpils – Metalika Recycling Kolejarz Rawicz. Osłabione łotewskie lokomotywy podejmą głodne zwycięstw rawickie niedźwiadki. [ZAPOWIEDŹ]

W niedzielę 22.05 o godz. 17:15 na stadionie w łotewskim Daugavpils w ramach szóstej kolejki 2 ligi żużlowej, dojdzie do starcia dwóch drużyn z dwóch różnych części ligowej tabeli. Mimo przedsezonowych zupełnie odwrotnych przewidywań, pozycje obu ekip są wypadkową wyników, jakie osiągnęły w dotychczasowej części rozgrywek fazy zasadniczej.

glowne 16

Optibet Lokomotiv Daugavpils zajmujący obecnie drugie miejsce w tabeli podejmie zespół Metalika Recycling Kolejarz Rawicz. Gospodarze rozpoczęli ten sezon całkiem dobrze zwyciężając w obu domowych spotkaniach, przywożąc z wyjazdów zwycięski remis z Piły oraz spodziewaną porażkę z Opola.

Na drugim biegunie ligi wciąż pozostaje Metalika Recycling Kolejarz Rawicz, która od zwycięskiej domowej inauguracji z Texom Stal Rzeszów, nie może się przełamać notując trzy porażki z rzędu. O ile porażka u siebie z wyżej notowanym Poznaniem czy ta wyjazdowa z Opolem nie wydają się być dużym zaskoczeniem, tak na pewno ostatnia porażka w Pile mogła wpłynąć podrażniająco na ambicje zespołu z południa Wielkopolski.

Zespół Optibet Lokomotiv Daugavpils do tego spotkania przystępuje bez jednego ze swoich liderów Duńczyka Rene Bacha. Zawodnik ten w ostatnią środę podczas meczu ligi duńskiej między zespołami ze Slangerup oraz Holsted, w jednym z biegów starł się mocno na wyjściu z pierwszego łuku ze swoim zespołowym kolegą Nickim Pedersenem.

galeria 1 3

W wyniku tego dość bolesnego kontaktu dla obu zawodników zespołu z Holsted oznacza absencja w najbliższych meczach w polskich ligach. W miejsce wspomnianego reprezentanta Danii, menedżer Nikołaj Kokin desygnował na to spotkanie doświadczonego Kjastasa Puodżuksa, dla którego będzie to powrót do składu po występie z Unią Tarnów. Pozostałe personalia pozostają niezmienione a na wolnej pozycji 15 ujrzymy najprawdopodobniej Ernesta Matjuszonoka lub świeżo wypożyczonego z SpecHouse PSŻ Poznań Kevina Juhl Pedersena.

W drużynie Metalika Recycling Kolejarz Rawicz tym razem nie doszło do zbyt wielu zmian. Menedżer Adam Skórnicki ponownie zaufał tym samym polskim seniorom a kolejną szansę dostanie także Słoweniec Matic Ivacic. W miejsce Sama Mastersa wystąpi Ryan Douglas a na pozycji jednego z młodzieżowców wystąpi ponownie Tom Brennan.

Obserwując dotychczasowe zmagania obu ekip można przypuszczać, że faworytem tego meczu są zawodnicy Optibet Lokomotiv Daugavpils. Atut własnego toru gdzie do tej pory dość pewnie zwyciężali z zespołami z Tarnowa i Rzeszowa pozwala sądzić, że i tym razem lokomotywy nie oddadzą inicjatywy przyjezdnym zawodnikom przeciwnej drużyny.

Zespół z Rawicza ma jednak bardzo dobre wspomnienia z poprzedniego wyjazdu na Łotwę gdzie udało mu się zwyciężyć. Tym razem bez leszczyńskiego wsparcia walecznym niedźwiadkom może być o to szalenie trudno.

Awizowane składy:

awizowane sklady

Foto: facebook Optibet Lokomotiv Daugavpils


Zostaw komentarz

0/100

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×