Żużel: Ekscytujące Aktualności w Sporcie Żużlowym

Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Oliver Berntzon zostaje z Arged Malesą Ostrów na następny sezon 2023

Oliver Berntzon

Autor: Edyta Wojdeł

Oliver Berntzon zostaje z Arged Malesą Ostrów na następny sezon 2023

Pomimo, iż beniaminek PGE Ekstraligi będzie zmuszony się z nią niestety pożegnać już po jednym sezonie. Ostrowianie nie zamierzają wracać na długo do eWinner 1. Ligi i rozpoczęli już budowanie składu na kolejny sezon.

Chociaż zmagania w najwyższej lidze żużlowej niestety przerosły ostrowską drużynę, a walka o utrzymanie zakończyła się dla niech już w dwunastej rundzie. Jak zapowiedział trener żużlowców z Ostrowa, Mariusz Staszewski, nie planuje On gościć ze swoimi zawodnikami w eWinner 1. Lidze zbyt długo.

Ja myślę, że żegnamy się z PGE Ekstraligą nie na kolejne 24 lata, tylko tym razem na krótszy okres. Wszystkim nam się żużel ekstraligowy podoba i chcemy go tu mieć jak najszybciej ponownie w Ostrowie.

Żeby tak też się stało podstawą jest zbudowanie dobrego i zgranego składu. Przed meczem przeciwko For Nature Solutions Apatorem Toruń ogłoszone zostało przedłużenie kontraktu Arged Malesy Ostrów z jednym z seniorów – mianowicie Olivierem Berntzonem. Jest to pierwszy zadeklarowany senior przyszłorocznej ostrowskiej drużyny, a aktualne umowy posiadają również juniorzy.

O dwudziestoośmioletnim Szwedzie mówi się, że jest on za dobry na eWinner 1. Ligę, ale niestety jeszcze odrobinę zbyt słaby na PGE Ekstraligę. Możliwe, że nadchodzący sezon pozwoli mu się jeszcze bardziej umocnić, a następnie sprostać ekstraligowym wymaganiom. Bez wątpieniu będzie on mocnym punktem ostrowskiego zespołu.

fot. Paweł Wilczyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×