Żużel - Best Speedway Tv - Grand Prix na żużlu, żużel na żywo!

Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Nowe narzędzie w rękach jury zawodów żużlowych i ogromny skandal w Krośnie! Cellfast Wilki Krosno – Stelmet Zielona Góra

ogromny skandal

Nowe narzędzie w rękach jury zawodów żużlowych i ogromny skandal w Krośnie! Cellfast Wilki Krosno – Stelmet Zielona Góra

280800656 759501298372732 7526894714643610441 n
fot. Mateusz Biskup

Śrubokręt to słowo, które nie milknie po tym co wczoraj wydarzyło się w Krośnie. Kłopoty zaczęły się już w piątek kiedy to przy Legionów w trakcie meczu z Polonią Bydgoszcz tor zaczął się rozlatywać. Po tym meczu podjęto decyzję o gruntownych pracach mających doprowadzić nawierzchnię do takiego stanu by umożliwiała płynną i bezpieczna jazdę, więc w sobotę we wczesnych godzinach porannych ciężki sprzęt wjechał na tor. Było to działanie dosyć ryzykowne ze względu na presję czasu ale konieczne by nie doszło do podobnej sytuacji jak w meczu z Polonią.

Czy krośnianom udało się doprowadzić tor do stanu nadającego się do objechania zawodów? Według J. Najwera, sędziego zawodów nie udało i drugie podejście do meczu Cellfast Wilki Krosno – Stelmet Falubaz Zielona Góra zakończyło się wraz z pracami torowymi w niedzielę o godzinie 20:15 ukaraniem drużyny Cellfast Wilki Krosno walkowerem. Jury zawodów po wnikliwych badaniach śrubokrętem nawierzchni uznało, że tor w Krośnie jest nieregulaminowy i nie nadaje się do płynnej i bezpiecznej jazdy.

Jeszcze o 19:00 podjęta została decyzja o przesunięciu meczu o godzinę oraz kontynuacji prac torowych co dawało nadzieję, że ten mecz się odbędzie. Niestety po kolejnych oględzinach toru około godziny 20:00 sędzia J. Najwer ogłosił decyzje, że zawody nie pojadą co spotkało się z ogromnym niezadowoleniem krośnieńskiej publiczności.

Zastanawia fakt opóźnienia o godzinę rozpoczęcia meczu. Skoro do tego doszło to jury zawodów musiało widzieć szanse na objechanie tego spotkania. Skoro ją widziało to należy zapytać dlaczego godzinę później podjęło decyzję o odwołaniu zawodów bez wypuszczenia zawodników na próbę toru i od kiedy śrubokręt jest miarodajnym narzędziem do oceny stanu toru przez członków jury?

Jak bardzo stan nawierzchni z piątkowych zawodów wpłynął na to co się dziś wydarzyło i jak dużą presję na jury zawodów wywierała ekipa z Zielonej Góry? W końcu czy ludzie zarządzający klubem Cellfast Wilki Krosno podjęli słuszną decyzje o drastycznych pracach torowych i czy stanęli na wysokości zadania?

280960379 1351751318634818 6847939595663282764 n
fot. Mateusz Biskup
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Reklamy
×
Reklamy
×