Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Oficjalnie: Maciej Janowski wraca do Speedway Grand Prix!

Maciej Janowski
Fot. Michał Szmyd

Autor: Jakub Bielak

Oficjalnie: Maciej Janowski wraca do Speedway Grand Prix!

We wtorkowe wczesne popołudnie otrzymaliśmy potwierdzenie tego, na co zanosiło się od ponad tygodnia. Maciej Janowski ponownie wystartuje w żużlowym Grand Prix. Polak zastąpi w najbliższym turnieju Andrzeja Lebiediewa, który leczy kontuzję.

Łotysz nabawił się urazu podczas ligowego spotkania w Gorzowie. Jego rehabilitacja przebiega pomyślnie, a zawodnik opuścił już szpital. Niemniej jednak na start w weekend nie ma co liczyć. Wobec tego konieczne jest zastępstwo za niego podczas zbliżającego się turnieju z cyklu FIM Speedway Grand Prix, które odbędzie się właśnie w Gorzowie. Z tej okazji skorzysta Janowski.

Polak jest bowiem drugim rezerwowym cyklu. Pierwszy, Max Fricke, już do końca sezonu będzie zastępował Jasona Doyla, który musiał przedwcześnie zakończyć w tym roku ściganie na żużlu. „Magic” jest więc teraz pierwszym w kolejności do zastąpienia kolejnych kontuzjowanych zawodników. W najbliższej rundzie pojedzie w miejsce Lebiediewa. Po turnieju w Gorzowie w cyklu będzie dość długa przerwa, więc może to być jedyna szansa w tym roku dla zawodnika Betard Sparty Wrocław na jazdę w gronie najlepszych. Janowski walczy o powrót do elity, a w sobotę będzie miał okazję udowodnić, że to jest właśnie jego miejsce.

Sparta Wrocław
Fot. Łukasz Wilk
348426854 664442185447965 3248548251213768246 n
Fot. Łukasz Wilk

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *