Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Metalkas 2. Ekstraliga

Oficjalnie: Finał DMŚJ w Bydgoszczy!

Oficjalnie: Finał DMŚJ w Bydgoszczy!

Autor: Jakub Żak

EC615A0D 9104 4DB8 A103 742C2C7820BC

Oficjalnie: Finał DMŚJ w Bydgoszczy!

Jakiś czas temu pisaliśmy o spotkaniu działaczy Polonii Bydgoszcz z zarządem firmy One Sport, czyli organizatorami Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów (tutaj). Z naszych informacji wynikało, że obie strony chciały, aby finał odbył się właśnie w Bydgoszczy. Dzisiaj klub oficjalnie potwierdził, że tak się stanie, a impreza, która wyłoni najlepszą reprezentację u-21 na świecie odbędzie się 27 sierpnia na Stadionie Miejskim w Bydgoszczy przy ul. Sportowej 2.

„To kolejna duża, międzynarodowa impreza żużlowa, która odbędzie się w Bydgoszczy. Nasze miasto ponownie znalazło się w kalendarzu FIM. Bydgoski tor pokazał wielokrotnie, że jest miejscem, gdzie odbywają się widowiskowe zawody i wierzę, że tak samo będzie i tym razem” – powiedział Jerzy Kanclerz, prezes Abramczyk Polonii Bydgoszcz.

W zeszłym roku w finale udział wzięły 4 reprezentację i rywalizowały na zasadach podobnych do tych, które obowiązywały w DPŚ. W 2021 ponownie finał będzie jednodniowy i nie odbędą się żadne eliminacje, ale w Bydgoszczy rywalizować będzie aż 7 drużyn w formule zbliżonej do tej, którą znamy z SoN. Zawody w Bydgoszczy będą piątym w historii finałem DMŚJ, który odbędzie się w Polsce. Do tej pory nasi reprezentanci wygrali 13 na 16 mistrzostw, a złota dwa razy pozbawili nas Duńczycy i raz Rosjanie. Zmiana formatu może utrudnić Polakom zwycięstwo, ale dotychczasowa dominacja w tym turnieju napawa optymizmem.

Wciąż nie wyjaśniła się kwestia transmisji telewizyjnej, ale fakt, że Canal+ od 2022 roku nie będzie transmitował SGP i być może straci również Ekstraligę, może spowodować, że zaczną szukać innych żużlowych imprez, które wypełnią lukę. Możemy podejrzewać, że w przypadku braku chętnych do nadawania DMŚJ zgłosi się Sabmartv, stacja, która często transmituje niezaklepane przez gigantów żużlowe wydarzenia w Polsce.

źródło cytatu: polonia.bydgoszcz.pl

fot. Sonia Kaps

baner 1200 200

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *