Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Odwołany mecz Abramczyk Polonii Bydgoszcz z Aforti Startem Gniezno! Kibice drwią a Krzysztof Kanclerz odpowiada

Odwołany mecz

Autor: Wojciech Kamiński

Odwołany mecz Abramczyk Polonii Bydgoszcz z Aforti Startem Gniezno! Kibice drwią a Krzysztof Kanclerz odpowiada

Słońce przebijające się przez chmury, niebieskie niebo, ciepły, można powiedzieć letni wiatr i polewaczka na torze… można by pomyśleć, że jest to określenie idealnego dnia, w którym mają odbyć się zawody żużlowe. Ale nie w tym przypadku, spotkanie pomiędzy Abramczyk Polonią Bydgoszcz i Aforti Startem Gniezno zostało odwołane.

281540467 414512414009695 209028487050321474 n
Odwołany mecz Abramczyk Polonii Bydgoszcz z Aforti Startem Gniezno! Kibice drwią a Krzysztof Kanclerz odpowiada 2

W niedzielę w Bydgoszczy nie spadła ani jedna kropla deszczu, jednak wydaje się, że kluczowe okazały się dwa poprzednie dni. W piątek i sobotę miały miejsce obfite opady deszczu i mecz miał status „zagrożonego”. Od soboty na torze przy ul. Sportowej przebywał komisarz Jacek Krzyżaniak, który nadzorował wszystkie prace torowe na stadionie Polonii.

Największą zagadką dla fanów czarnego sportu jest to, że głównym problemem była ilość wody wchłonięta przez tor, a pomimo to sędzia dopuścił do wyjazdu polewaczki przed rozpoczęciem zawodów. Informacja o odwołaniu zawodów została ogłoszona, o godzinie 16:00 kiedy to zarówno kibice miejscowi i przyjezdni byli już na trybunach stadionu.

Specjalnie dla nas całą sytuację skomentował Krzysztof Kanclerz – Menedżer bydgoskiej Polonii:

„Wczoraj cały dzień i noc padało w Bydgoszczy, mecz był zagrożony. Ze względu na zły stan toru spowodowany wczorajszymi opadami, mecz został przez sędziego odwołany. Po obchodzie toru zawodnicy zarówno gości jak i gospodarzy nie chcieli jechać.”

Nowa data spotkania nie została jeszcze ustalona, nowy termin ustali Główna Komisja Sportu Żużlowego.

fot. Sonia Kaps

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *