Nowa lokalizacja finału Mistrzostw Europy Par

Nowa lokalizacja finału Mistrzostw Europy Par

27 sierpnia odbędzie się finał Mistrzostw Europy Par. Początkowo impreza miała być organizowana w ukraińskim Równem, ale rosyjska agresja to uniemożliwiła. Teraz FIM Europe znalazło nową lokację dla MEP-u.

1941531 857034807649048 6412626688550679819 o
fot. wojta-foto.cz

Finał cyklu zostanie rozegrany w duńskim Slangerup, gdzie w przeszłości odbywały się już m.in. eliminacje do Grand Prix, czy finał IMŚJ. 27 sierpnia wystartuje tam reprezentacja gospodarzy i trzy najlepsze pary półfinałów, które odbędą się 9 lipca w Nagyhalasz i 23 lipca w Macon.

W tej sytuacji FIM i FIM Europe musi zmienić jeszcze tylko lokacje eliminacji do SGP i SEC-u, które również miały rozstrzygnąć się w Równem.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku finał MEP wygrali Francuzi, a podium uzupełnili Polacy i Łotysze, ale historycznie w tych rozgrywkach wciąż najbardziej utytułowani są Biało-Czerwoni. Nasz kadra przez 18 lat rozgrywania Mistrzostw Europy Par wywalczyła łącznie 14 medali w tym aż 8 złotych.

fot. wojta-foto.cz

Tagi , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.
Avatar of Jakub Żak

O Jakub Żak

Piszący z pasją i zaangażowaniem, fan sportu (zwłaszcza czarnego). Miłośnik mijanek bez hamulców na każdym torze i w każdych warunkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.