Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Niespodziewany transfer gdańszczanina do Zielonej Góry. Duża w tym rola Piotra Protasiewicza

żużlowiec Falubazu
Fot. Roman Biliński

Autor: Krzysztof Choroszy

Niespodziewany transfer gdańszczanina do Zielonej Góry. Duża w tym rola Piotra Protasiewicza

Falubaz Zielona Góra w kapitalnym stylu awansował do elity. Zielonogórzanie zwyciężyli wszystkie 20 meczów. Wejście do PGE Ekstraligi zmusiło władze klubu do poszukiwania wzmocnień, aby utrzymać się na najwyższym poziomie. Falubaz pozyskał również dosyć niespodziewanego młodego żużlowca.

W czwartek zielonogórski klub w swoich mediach społecznościowych ogłosił wszystkich zawodników na nadchodzący sezon. Wśród nich pojawiło się jedno zaskoczenie, a mianowicie był nim Mateusz Łopuski. 16-latek w poprzedniej kampanii jeździł dla Wybrzeża Gdańsk w rozgrywkach młodzieżowych, a także został wypożyczony do Betard Sparty Wrocław, aby jeździć w Ekstralidze U24. W minionych dniach Wybrzeże poinformowało o tym, że Łopuski opuści macierzysty klub i jak widać, zdecydował się on na przenosiny do Zielonej Góry

Jak się okazuje, transfer Łopuskiego był zainicjowany przez Piotra Protasiewicza. Dyrektor sportowy Falubazu zaprosił gdańszczanina na trening. Po nim rozpoczęły się już rozmowy kontraktowe.

– Otrzymałem zaproszenie od Piotra Protasiewicza na trening, przyjechałem do Zielonej Góry i chyba się spodobałem, bo niebawem rozpoczęliśmy konkretne rozmowy o kontrakcie. Przede mną duże wyzwanie. Nastawiam się przede wszystkim na zawody młodzieżowe, ale mam również nadzieję, że uda mi się zadebiutować w PGE Ekstralidze – powiedział dla mediów klubowych Mateusz Łopuski.

16-latek pochodzący z Gdańska będzie przede wszystkim reprezentować barwy klubu z Zielonej Góry w rozgrywkach młodzieżowych, a także w Ekstralidze U24. Niewykluczone jednak, że przydarzy mu się występ w dorosłej Ekstralidze, gdyż w razie kontuzji jednego ze swoich kolegów będzie głównym kandydatem do zastąpienia go w składzie.

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×