Przejdź do treści
Aktualności/Liga Duńska

Klub zrezygnował z Nickiego Pedersena. Kończy się pewna era

Nicki Pedersena
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Jakub Bielak

Klub zrezygnował z Nickiego Pedersena. Kończy się pewna era

Nicki Pedersen pojedzie w środę po raz ostatni w barwach duńskiego Holsted Tigers. Reprezentuje ten klub nieprzerwanie od 2003 roku. W poniedziałkowy poranek trzykrotny mistrz świata opublikował jednak oświadczenie, w którym informuje, że tegoroczny finałowy czwórmecz będzie jego ostatnim występem w tych barwach.

Jak możemy przeczytać w oświadczeniu, decyzję o zakończeniu współpracy podjęło kierownictwo klubu, które uzasadnia ją zmianą pokoleniową. Nicki przekazuje, że został jedynie poinformowany o decyzji, a rozmowy na linii zawodnik-klub nie były do końca otwarte. Nic o zmianie pokoleniowej trzykrotny mistrz świata nie usłyszał. Duńczyk zarzuca władzom klubu nie do końca w porządku zachowanie wobec jego osoby.

Jestem dumny z tego, co udało nam się osiągnąć przez 21 sezonów i mam nadzieję, że uda nam się dobrze skończyć w finale w środę. – przekazał w komunikacie prasowym utytułowany żużlowiec.

W najbliższą środę Pedersen stanie przed szansą godnego pożegnania się z zespołem, którego barwy reprezentował przez minione 21 lat. Holsted Tigers pojedzie w finałowym czwórmeczu o złoty medal duńskiej ligi.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *