Nie tylko w Polsce kompletują składy. Zestawienia duńskich drużyn nabierają kształtów
Spis treści
Nie tylko w Polsce kompletują składy. Zestawienia duńskich drużyn nabierają kształtów
Niedawno zakończyliśmy sezon żużlowy 2023. Co prawda w planach są jeszcze pojedyncze turnieje towarzyskie w Polsce i zagranicą, ale ligowe rozgrywki są już zakończone. Trwa kolejna rywalizacja – tym razem na rynku transferowym. Dużo możecie przeczytać o polskich ligach, ale również w Danii kompletują składy.
Aktualizację stanu osobowego drużyn wrzucił na swoje media społecznościowe oficjalny profil duńskiej SpeedwayLigaen. Można zauważyć, że kluby są na zupełnie różnym etapie podpisywania kontraktów na przyszły rok.
Najwięcej zawodników jest już dogadanych w drużynie Holsted Tigers. Jest ich aż sześciu. Przypomnijmy, że w duńskiej lidze rywalizuje się w pięcioosobowych zespołach, także nie każdy ma w tym zespole zagwarantowane miejsce w składzie. Wśród zawodników „Tygrysów” jest Wiktor Lampart – jedyny jak na razie potwierdzony do startów w przyszłym sezonie SpeedwayLigaen Polak.
Czterech zawodników zakontraktowanych jest już w Sonderjylland Elite Speedway. Są to sami duńscy żużlowcy. Dwóch liderów w postaci Madsa Hansena oraz Andersa Thomsena, a także dwóch zawodników z drugiego szeregu – Jesper Knudsen oraz Sam Jensen. Część nazwisk na sezon 2024 ogłosiły również trzy inne kluby: Team Fjelsted, Region Varde Elitesport oraz Esbjerg Vikings. Szczegółową rozpiskę znajdziecie poniżej.
Na ten moment, jak poinformowała sama SpeedwayLigaen, Slangerup Speedway oraz GSK Liga jeszcze nie ogłosiły żadnych zawodników na przyszły rok.
Holsted Tigers
| Nr | Nazwisko |
| 1 | Rasmus Jensen |
| 2 | Bastian Pedersen |
| 3 | Rene Bach |
| 4 | Jacob Thorssell |
| 5 | Wiktor Lampart |
| 6 | Timo Lahti |
Sonderjylland Elite Speedway
| Nr | Nazwisko |
| 1 | Mads Hansen |
| 2 | Anders Thomsen |
| 3 | Jesper Knudsen |
| 4 | Sam Jensen |
Team Fjelsted
| Nr | Nazwisko |
| 1 | Frederik Jakobsen |
| 2 | Benjamin Basso |
| 3 | Rasmus Pedersen |
Region Varde Elitesport
| Nr | Nazwisko |
| 1 | Nicolai Klindt |
| 2 | Adam Ellis |
| 3 | Nicolai Heiselberg |
Esbjerg Vikings
| Nr | Nazwisko |
| 1 | Emil Breum |
| 2 | Matias Nielsen |
| 3 | Niklas Aaagaard |
MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV
- Żużel. „On chodzi do mediów i płacze”! Kowalski uderza w Cierniaka za kulisami serialu
- Żużel. Tom Brennan po groźnym wypadku w USA! Operacja zakończona sukcesem
- Żużel. Przemysław Pawlicki bezbłędny w Kalifornii! Pokonał Łagutę i Janowskiego
- Żużel. Prezes Włókniarz Częstochowa z dużą szczerością! Nie obiecuje cudów
- Żużel. Patryk Dudek zaskakuje szczerością! „Być dobrym człowiekiem – to ważniejsze niż medale”