Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Nicki Pedersen zdradził, jak będzie wyglądać PGE Ekstraliga od 2025 roku!

Żużel
Fot. Jakub Malec

Autor: Krzysztof Choroszy

Nicki Pedersen zdradził, jak będzie wyglądać PGE Ekstraliga od 2025 roku!

W ostatnim czasie głośno zrobiło się o tym, że PGE Ekstraliga może zostać powiększona do większej ilości drużyn, czego efektem był jeden z wywiadów Wojciecha Stępniewskiego. Dla wielu osób ze środowiska to nie wydawało się realne. Coś musi być na rzeczy, gdyż o zwiększeniu liczby zespołów powiedział nawet Nicki Pedersen.

Nowy nabytek Texom Stali Rzeszów w pierwszym wywiadzie po przyjściu do nowego klubu dla podkarpacielive.pl zapytany został o to, czy zejście do 1. Ligi Żużlowej jest dla niego w pewien sposób degradacją. Nicki odpowiedział, że tak nie jest, gdyż liga również jest silna, a przy powiększeniu Ekstraligi o 3 drużyny w 2025 roku będą mogli oni bić się w przyszłości o awans ligę wyżej.

Czuję, że to nowa motywacja. Wciąż musimy pamiętać, że 1 liga jest bardzo silna. Od jakiegoś czasu przyjęła zasady jak PGE Ekstraliga. Z roku na rok 1 liga żużlowa się rozwija i będzie coraz mocniejsza. Musimy także pamiętać, że w 2025 roku Ekstraliga zostanie poszerzona i będzie potrzebować jeszcze trzech drużyn. Krok po kroku, rok po roku i awans do wyższej ligi może być w Rzeszowie dobrą zabawą. Zobaczymy co się wydarzy, ale będziemy cieżko pracować i damy z siebie wszystko. Czuję się po prostu dumny z powrotu do Rzeszowa – mówił Nicki Pedersen dla podkarpacielive.pl

Słowa trzykrotnego mistrza świata potwierdzałyby plotki, które jeszcze nie tak dawno wydawały się mało realne. Wszystko wskazuje jednak na to, że od 2025 roku w PGE Ekstralidze będziemy mieli 10 drużyn. Taki scenariusz ma swoich zwolenników, jak również przeciwników, ale możemy być pewni następującej rewolucji w rozgrywkach ligowych na terenie naszego kraju.

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×