Żużel - Best Speedway Tv

“Nasze życie to jest jeden wielki trening”. Buczkowski i Protasiewicz o przygotowaniach  | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
buczkowski

“Nasze życie to jest jeden wielki trening”. Buczkowski i Protasiewicz o przygotowaniach 

“Nasze życie to jest jeden wielki trening”. Buczkowski i Protasiewicz o przygotowaniach 

Parę dni temu na oficjalnej stronie internetowej Falubazu Zielona Góra zostały zamieszczone krótkie rozmowy z Krzysztofem Buczkowskim oraz Piotrem Protasiewiczem. Zawodnik oraz dyrektor sportowy klubu opowiedzieli o trwających przygotowaniach do nowego sezonu. 

Krzysztof Buczkowski nie przeprowadza żadnych rewolucji w swoim okresie przygotowawczym. Doświadczony zawodnik wie, co robi i ma plan na cały okres zimowy.

– Nasze życie to jest jeden wielki trening. Zacząłem już swoje przygotowania. Wiadomo, że do końca roku nie jest to nie wiadomo co, ale cały czas się ruszam, jestem aktywny. Wszystko idzie zgodnie z planem. […] Jest około 6-7 jednostek treningowych w tygodniu, więc jest tego dość sporo. Wiadomo, że w okresie styczeń-luty jest tego troszeczkę więcej. Na razie staramy się podtrzymać to, co mamy i zbudować dobrą bazę – powiedział Buczkowski.

O treningi najmłodszych został zapytany nowy dyrektor sportowy klubu – Piotr Protasiewicz. Świeżo emerytowany zawodnik zaznaczył, że w przypadku młodych żużlowców najważniejsza jest ciężka praca. Okazuje się, że utytułowany zawodnik będzie także regularnie prowadził zajęcia na sali z nastolatkami.

Speedway Bundesliga wystartuje w roku 2023 

– Grupa najmłodsza zaczyna od przyszłego tygodnia okres przygotowawczy. Na spokojnie, bo 12,13-latkowie niech chodzą na w-f. Niech nie opuszczają, to już będzie dobrze. Raz w tygodniu będę miał też możliwość bycia z nimi, prowadzenia zajęć na sali. Praca, praca i jeszcze raz praca. Systematyczność jest najważniejsza. Cudów nie ma – mówił Protasiewicz.

Jak dowiadujemy się z rozmowy z Piotrem Protasiewiczem, drużyna ma w planach udać się na obóz integracyjny przed startem sezonu.

Reklamy

– Na pewno będzie to końcówka lutego, początek marca. Obóz będzie integracyjny, bo tuż przed wyjazdem na tor nie będziemy robić żadnych rewolucji – zakończył 47-latek. 

Fot. Marta Astachow

ODWIEDŹ MAGAZYN ŻUŻLOWY ONLINE – BEST SPEEDWAY TV NA KANALE YouTube

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×