Żużel - Best Speedway Tv

MPPK 2022 – Światowe ściganie wraca do Poznania! [ZAPOWIEDŹ] | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

MPPK 2022 – Światowe ściganie wraca do Poznania! [ZAPOWIEDŹ]

MPPK

MPPK 2022 – Światowe ściganie wraca do Poznania! [ZAPOWIEDŹ]

Już w najbliższą niedzielę 03.04 o godz.14 na golęcińskim torze w Poznaniu odbędą się zawody MPPK edycja 2022!

glowne 6
fot. Paweł Wilczyński

MPPK – Mistrzostwa Polski Par Klubowych, swoją historią sięgają połowy lat 70 XX wieku, kiedy to w roku 1974, po pierwszym oficjalnym rozegraniu tego typu zawodów zwyciężyła para klubowa Polonii Bydgoszcz. Ta drużyna w przekroju dotychczas rozegranych zawodów MPPK pozostaje po dziś dzień jako najbardziej utytułowana.

Każdy z zespołów musi oczywiście składać się z minimum dwóch zawodników a pośród nich jeden może być obcokrajowcem. W Poznaniu dawno nie widziano tak mocnej obsady utytułowanych zawodników jak w tegorocznych zawodach MPPK. Można wspomnieć w tym miejscu mecz towarzyski z roku 2018: Polska – Szwecja ale bardziej dojrzali kibice speedwaya z pewnością bardzo dobrze pamiętają Mistrzostwa Świata Par rozegrane na golęcińskim owalu w roku 1991.

W ostatnich latach zawody nie cieszyły się zawsze możliwie najmocniejszą obsadą jaką mogły by wystawić występujące w nich drużyny. Od tego roku w zawodach MPPK został jednak postawiony wymóg regulaminowy w którym kluby są zobligowane do wystawienia zawodników (również w tym biorąc pod uwagę rezerwowego) z najwyższą średnią biegową jaką wyjeździli w poprzednim sezonie, przez co stawka tych zawodów zapowiada się wyśmienicie.

Zestawienie tegorocznych ekip w MPPK stanowią cztery najlepsze zespoły PGE Ekstraligi ubiegłego sezonu 2021: Betard Sparta Wrocław, Motor Lublin, Moje Bermudy Stal Gorzów Wielkopolski, Fogo Unia Leszno a także obrońca tytułu: Zooleszcz GKM Grudziądz, beniaminek Ekstraligi: Arged Malesa Ostrów Wielkopolski oraz gospodarz zawodów 2 ligowy Wuprinż PSŻ Poznań.

Lista startowa MPPK 2022:

Arged Malesa Ostrów Wielkopolski
1. Tomasz Gapiński
2. Chris Holder

Fogo Unia Leszno
3. Jason Doyle
4. Janusz Kołodziej

Betard Sparta Wrocław
5. Maciej Janowski
6. Tai Woffinden

Zooleszcz GKM Grudziądz
7. Nicki Pedersen
8. Przemysław Pawlicki

Motor Lublin
9. Mikkel Michelsen
10. Wiktor Lampart

Wuprinż PSŻ Poznań
11. Rune Holta
12. Kacper Gomólski
rez. Jonas Seifert-Salk

Moje Bermudy Stal Gorzów Wielkopolski
13. Bartosz Zmarzlik
14. Martin Vaculik

Dotychczasowi medaliści MPPK:

RokMiejsceZłotoSrebroBrąz
1974BydgoszczPolonia Bydgoszcz
Henryk Glücklich
Stanisław Kasa
Stal Gorzów Wielkopolski Zenon Plech
Edward Jancarz
KS ROW Rybnik
Jan Koczy
Piotr Pyszny
1975LesznoStal Gorzów Wielkopolski Jerzy Rembas
Bogusław Nowak
Sparta Wrocław
Ryszard Jany
Robert Słaboń
KS ROW Rybnik
Andrzej Wyglenda
Jerzy Wilim
1976GdańskStal Gorzów Wielkopolski Edward Jancarz
Jerzy Rembas
Sparta Wrocław
Robert Słaboń
Ryszard Jany
Włókniarz Częstochowa Andrzej Jurczyński
Marek Cieślak
1977Ostrów WielkopolskiStal Gorzów Wielkopolski Jerzy Rembas
Bogusław Nowak
Włókniarz Częstochowa Andrzej Jurczyński
Czesław Goszczyński
KS Kolejarz Opole
Leonard Raba
Franciszek Stach
1978ChorzówStal Gorzów Wielkopolski Bolesław Proch
Edward Jancarz
Unia Leszno
Mariusz Okoniewski
Bernard Jąder
Sparta Wrocław
Robert Słaboń
Ryszard Jany
1979GnieznoFalubaz Zielona Góra Andrzej Huszcza
Henryk Olszak
Polonia Bydgoszcz Henryk Glücklich
Marek Ziarnik
SKS Start Gniezno Wojciech Kaczmarek
Jan Puk
1980Zielona GóraUnia Leszno
Bernard Jąder
Czesław Piwosz
Stal Gorzów Wielkopolski Jerzy Rembas
Marek Towalski
SKS Start Gniezno Eugeniusz Błaszak
Leon Kujawski
1981ToruńStal Gorzów Wielkopolski Jerzy Rembas
Marek Towalski
Apator Toruń
Wojciech Żabiałowicz
Jan Ząbik
KS Kolejarz Opole
Alfred Siekierka
Jacek Goerlitz
1982Gorzów WielkopolskiFalubaz Zielona Góra Andrzej Huszcza
Jan Krzystyniak
Unia Leszno
Roman Jankowski
Ryszard Buśkiewicz
Stal Gorzów Wielkopolski Bogusław Nowak
Jerzy Rembas
1983Zielona GóraFalubaz Zielona Góra Andrzej Huszcza
Jan Krzystyniak
Maciej Jaworek
KS Śląsk Świętochłowice Jerzy Kochman
Krzysztof Zarzecki
Paweł Waloszek
Stal Gorzów Wielkopolski Edward Jancarz
Jerzy Rembas
Bogusław Nowak
1984ToruńUnia Leszno
Roman Jankowski
Zenon Kasprzak
Włodzimierz Heliński
Stal Gorzów Wielkopolski Edward Jancarz
Jerzy Rembas
Bogusław Nowak
GKS Wybrzeże Gdańsk Zenon Plech
Grzegorz Dzikowski
Dariusz Stenka
1985RybnikGKS Wybrzeże Gdańsk Zenon Plech
Grzegorz Dzikowski
Mirosław Berliński
Unia Leszno
Zenon Kasprzak
Piotr Pawlicki
Dariusz Baliński
KS ROW Rybnik
Piotr Pyszny
Antoni Skupień
Henryk Bem
1986ToruńApator Toruń
Wojciech Żabiałowicz
Grzegorz Śniegowski
Stanisław Miedziński
GKS Wybrzeże Gdańsk Mirosław Berliński
Dariusz Stenka
Zenon Plech
Falubaz Zielona Góra Andrzej Huszcza
Maciej Jaworek
Zbigniew Błażejczak
1987Ostrów WielkopolskiUnia Leszno
Roman Jankowski
Zenon Kasprzak
Jan Krzystyniak
Stal Gorzów Wielkopolski Ryszard Franczyszyn
Piotr Świst
Krzysztof Okupski
GKS Wybrzeże Gdańsk Grzegorz Dzikowski
Dariusz Stenka
Mirosław Berliński
1988RybnikUnia Leszno
Roman Jankowski
Jan Krzystyniak
Dariusz Baliński
KS ROW Rybnik
Mirosław Korbel
Eugeniusz Skupień
Antoni Skupień
Stal Gorzów Wielkopolski Piotr Świst
Ryszard Franczyszyn
Krzysztof Okupski
1989LesznoUnia Leszno
Roman Jankowski
Zenon Kasprzak
Piotr Pawlicki
Stal Rzeszów
Jan Krzystyniak
Janusz Stachyra
Krzysztof Nurzyński
Stal Gorzów Wielkopolski Piotr Świst
Ryszard Franczyszyn
Krzysztof Okupski
1990RzeszówPolonia Bydgoszcz
Ryszard Dołomisiewicz
Tomasz Gollob
Jacek Woźniak
Stal Rzeszów
Jan Krzystyniak
Janusz Stachyra
Janusz Ślączka
KS ROW Rybnik
Mirosław Korbel
Eugeniusz Skupień
Antoni Skupień
1991BydgoszczPolonia Bydgoszcz
Tomasz Gollob
Jacek Woźniak
Ryszard Dołomisiewicz
Unia Leszno
Roman Jankowski
Zenon Kasprzak
Adam Łabędzki
Apator Toruń
Jacek Krzyżaniak
Mirosław Kowalik
Robert Sawina
1992Gorzów WielkopolskiStal Gorzów Wielkopolski Piotr Świst
Ryszard Franczyszyn
Piotr Paluch
Polonia Bydgoszcz
Tomasz Gollob
Jacek Gollob
Jacek Woźniak
Apator Toruń
Jacek Krzyżaniak
Mirosław Kowalik
Robert Sawina
1993GrudziądzPolonia Bydgoszcz
Tomasz Gollob
Jacek Gollob
Eugeniusz Skupień
Morawski Zielona Góra Andrzej Huszcza
Piotr Protasiewicz
Artur Pawlak
Apator Toruń
Mirosław Kowalik
Krzysztof Kuczwalski
Jacek Krzyżaniak
1994LesznoPolonia Bydgoszcz
Tomasz Gollob
Jacek Gollob
Waldemar Cieślewicz
Unia Leszno
Roman Jankowski
Adam Łabędzki
Dariusz Łowicki
Stal Gorzów Wielkopolski Piotr Świst
Ryszard Franczyszyn
Piotr Paluch
1995CzęstochowaPolonia Bydgoszcz
Tomasz Gollob
Jacek Gollob
Wojciech Malak
WTS Wrocław
Dariusz Śledź
Piotr Protasiewicz
Piotr Baron
Apator Toruń
Jacek Krzyżaniak
Tomasz Bajerski
Mirosław Kowalik
1996GnieznoPolonia Bydgoszcz
Tomasz Gollob
Jacek Gollob
Eugeniusz Tudzież
SKS Start Gniezno
Adam Fajfer
Robert Sawina
Tomasz Fajfer
Apator Toruń
Jacek Krzyżaniak
Mirosław Kowalik
Tomasz Bajerski
1997BydgoszczPolonia Bydgoszcz
Tomasz Gollob
Piotr Protasiewicz
Jacek Gollob
Apator Toruń
Jacek Krzyżaniak
Mirosław Kowalik
Jarosław Bednarski
Pergo Gorzów Wielkopolski
Piotr Świst
Tomasz Bajerski
Piotr Paluch
1998Gorzów WielkopolskiPergo Gorzów Wielkopolski
Tomasz Bajerski
Krzysztof Cegielski
Piotr Paluch
Polonia Bydgoszcz
Tomasz Gollob
Jacek Gollob
Piotr Protasiewicz
SKS Start Gniezno
Adam Fajfer
Tomasz Fajfer
Krzysztof Jabłoński
1999LesznoPolonia Bydgoszcz
Tomasz Gollob
Piotr Protasiewicz
Przemysław Tajchert
Unia Leszno
Roman Jankowski
Adam Skórnicki
Damian Baliński
WTS Wrocław
Adam Łabędzki
Jacek Krzyżaniak
Dariusz Śledź
2000WrocławPolonia Bydgoszcz
Tomasz Gollob
Piotr Protasiewicz
Michał Robacki
GKS Wybrzeże Gdańsk Sebastian Ułamek
Krzysztof Cegielski
Adam Fajfer
Włókniarz Częstochowa Sławomir Drabik
Mariusz Staszewski
Tomasz Jędrzejak
2001PiłaWTS Wrocław
Jacek Krzyżaniak
Sebastian Ułamek
Robert Sawina
Polonia Bydgoszcz
Tomasz Gollob
Piotr Protasiewicz
Michał Robacki
Włókniarz Częstochowa Grzegorz Walasek
Artur Pietrzyk
Tomasz Jędrzejak
2002WrocławPolonia Bydgoszcz
Tomasz Gollob
Piotr Protasiewicz
Jacek Gollob
Apator Toruń
Robert Sawina
Tomasz Bajerski
Tomasz Chrzanowski
Włókniarz Częstochowa Artur Pietrzyk
Grzegorz Walasek
Karol Malecha
2003LesznoUnia Leszno
Rafał Dobrucki
Krzysztof Kasprzak
Damian Baliński
ZKŻ Zielona Góra
Rafał Okoniewski
Andrzej Huszcza
Piotr Świst
Apator Toruń
Piotr Protasiewicz
Wiesław Jaguś
Marcin Jaguś
2004ToruńApator Toruń
Piotr Protasiewicz
Wiesław Jaguś
Adrian Miedziński
Unia Tarnów
Marcin Rempała
Janusz Kołodziej
Tomasz Gollob
GKS Wybrzeże Gdańsk Tomasz Chrzanowski
Robert Kościecha
Krzysztof Jabłoński
2005WrocławStal Rzeszów
Maciej Kuciapa
Dariusz Śledź
Tomasz Rempała
Polonia Bydgoszcz
Piotr Protasiewicz
Robert Sawina
Krystian Klecha
KM Ostrów
Michał Szczepaniak
Tomasz Jędrzejak
Piotr Dym
2006BydgoszczWłókniarz Częstochowa Sebastian Ułamek
Sławomir Drabik
Mateusz Szczepaniak
Polonia Bydgoszcz
Piotr Protasiewicz
Andreas Jonsson
Robert Kościecha
RKM Rybnik
Roman Poważny
Roman Chromik
Patryk Pawlaszczyk
2007CzęstochowaUnia Tarnów
Tomasz Gollob
Rune Holta
Janusz Kołodziej
WTS Wrocław
Tomasz Gapiński
Tomasz Jędrzejak
Krzysztof Słaboń
Unia Leszno
Krzysztof Kasprzak
Damian Baliński
Adam Kajoch
2008ToruńUnibax Toruń
Wiesław Jaguś
Robert Kościecha
Adrian Miedziński
Unia Leszno
Damian Baliński
Krzysztof Kasprzak
Robert Kasprzak
ZKŻ Zielona Góra
Grzegorz Walasek
Grzegorz Zengota
2009LesznoZKŻ Zielona Góra
Rafał Dobrucki
Grzegorz Walasek
Grzegorz Zengota
Unia Tarnów
Sebastian Ułamek
Piotr Świderski
Janusz Kołodziej
Unia Leszno
Jarosław Hampel
Sławomir Musielak
Tobiasz Musielak
2010ToruńUnibax Toruń
Wiesław Jaguś
Adrian Miedziński
Emil Pulczyński
Stal Rzeszów
Rafał Okoniewski
Maciej Kuciapa
Polonia Bydgoszcz Grzegorz Walasek
Robert Kościecha
Damian Adamczak
2011Zielona GóraWTS Wrocław
Piotr Świderski
Tomasz Jędrzejak
Maciej Janowski
ZKŻ Zielona Góra
Piotr Protasiewicz
Patryk Dudek
Adam Strzelec
PSŻ Poznań
Norbert Kościuch
Robert Miśkowiak
Adrian Szewczykowski
2012LesznoUnia Leszno
Przemysław Pawlicki
Damian Baliński
Piotr Pawlicki
ZKŻ Zielona Góra
Łukasz Jankowski
Krzysztof Jabłoński
Kacper Rogowski
GTŻ Grudziądz
Norbert Kościuch
Paweł Staszek
Łukasz Cyran
2013Gorzów WielkopolskiUnia Tarnów
Janusz Kołodziej
Maciej Janowski
Kacper Gomólski
Stal Gorzów Wielkopolski Krzysztof Kasprzak
Bartosz Zmarzlik
Adrian Cyfer
WTS Wrocław
Tomasz Jędrzejak
Zbigniew Suchecki
Patryk Dolny
2014Gorzów WielkopolskiStal Gorzów Wielkopolski Krzysztof Kasprzak
Bartosz Zmarzlik
Adrian Cyfer
Unibax Toruń
Oskar Fajfer
Paweł Przedpełski
Unia Tarnów
Krzysztof Buczkowski
Kacper Gomólski
2015LesznoUnia Leszno
Piotr Pawlicki
Tobiasz Musielak
Grzegorz Zengota
Stal Gorzów Wielkopolski Krzysztof Kasprzak
Bartosz Zmarzlik
Tomasz Gapiński
Unia Tarnów
Janusz Kołodziej
Artur Mroczka
Ernest Koza
2016RawiczWTS Wrocław
Szymon Woźniak
Tomasz Jędrzejak
Unia Leszno
Piotr Pawlicki
Janusz Kołodziej
Grzegorz Zengota
KS Toruń
Adrian Miedziński
Paweł Przedpełski
Daniel Kaczmarek
2017Ostrów WielkopolskiStal Gorzów Wielkopolski Bartosz Zmarzlik
Krzysztof Kasprzak
Alan Szczotka
ZKŻ Zielona Góra
Jarosław Hampel
Piotr Protasiewicz
GKM Grudziądz SA Krystian Pieszczek
Krzysztof Buczkowski
Mike Trzensiok
2018Ostrów WielkopolskiWTS Wrocław
Maciej Janowski
Maksym Drabik
Damian Dróżdż
ZKŻ Zielona Góra
Patryk Dudek
Piotr Protasiewicz
Grzegorz Zengota
Włókniarz Częstochowa Adrian Miedziński
Tobiasz Musielak
2019BydgoszczUnia Leszno
Piotr Pawlicki
Jarosław Hampel
Stal Gorzów Wielkopolski Bartosz Zmarzlik
Szymon Woźniak
Rafał Karczmarz
Polonia Bydgoszcz
Kamil Brzozowski
Josh Grajczonek
Tomasz Orwat
2020GdańskUnia Leszno
Piotr Pawlicki
Dominik Kubera
ZKŻ Zielona Góra
Patryk Dudek
Piotr Protasiewicz
Damian Pawliczak
WTS Wrocław
Maciej Janowski
Gleb Czugunow
2021GrudziądzGKM Grudziądz SA Krzysztof Kasprzak
Przemysław Pawlicki
Norbert Krakowiak
Włókniarz Częstochowa Bartosz Smektała
Kacper Woryna
ZKŻ Zielona Góra
Piotr Protasiewicz
Damian Pawliczak
Mateusz Tonder


Klasyfikacja medalowa MPPK wg klubów:

1.Polonia Bydgoszcz116219
2.Unia Leszno108220
3.Stal Gorzów Wielkopolski97622
4.ZKŻ Zielona Góra47314
5.KS Toruń44715
6.WTS Wrocław44412
7.Unia Tarnów2226
8.Stal Rzeszów134
9.Włókniarz Częstochowa1258
10.GKS Wybrzeże Gdańsk1236
11.GKM Grudziądz SA123
12.KS ROW Rybnik145
13.SKS Start Gniezno134
14.KS Śląsk Świętochłowice11
15.KS Kolejarz Opole22
16.KM Ostrów11
RKM Rybnik11
PSŻ Poznań11


Fot. Paweł Wilczyński

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×