Aktualności/Turnieje Drużynowe

Motor Lublin ze złotym medalem Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów 2022

Motor Lublin

Autor: Sebastian Krauz

Motor Lublin zdobył kolejny złoty medal w tym sezonie. Po wygraniu DMP zawodnicy Motoru wygrali tym razem Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorów. Zawodnicy z Lubelszczyzny już podczas poprzedniej rundy praktycznie zapewnili sobie złote medale, jednak dopiero podczas ostatniej rundy, zawisły one na szyjach młodzieżowców „Koziołków”.

W środę w Częstochowie odbyła się ostatnia runda Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Na własnym torze bardzo niegościnni okazali się zawodnicy miejscowego Włókniarza, którzy zdobyli aż 43 punkty i zdeklasowali pozostałe ekipy. Liderami miejscowych byli oczywiście Jakub Miśkowiak (15 pkt) oraz Mateusz Świdnicki (14 pkt), jednak bardzo ważne punkty dołożyli również Franciszek Karczewski i Kajetan Kupiec, którzy zdobyli po siedem punktów.

Kolejne dobre zawody odjechali, już standardowo, Mateusz Cierniak oraz Wiktor Lampart (odpowiednio 12 i 13 pkt). Motor Lublin do rundy w Częstochowie podchodził jednak bez większej presji, bowiem złoty medal zapewnili sobie oni już podczas poprzedniej rundy. Pewni złota lublinianie dali nawet szansę zadebiutować Bartoszowi Jaworskiemu. który w swoim czwartym starcie dowiózł pierwszy punkt.

Wiktor Przyjemski wygrał turniej Zaplecza Kadry Juniorów w Lublinie z kompletem 15 punktów

Drugie miejsce w Częstochowie zajęli zawodnicy ARGED Malesy Ostrów Wielkopolski, którzy w klasyfikacji generalnej zgromadzili tyle samo punktów co Włókniarz Częstochowa. Oznaczało to, że o tym, kto zdobędzie srebrny medal miał decydować bieg dodatkowy, w którym Jakub Miśkowiak wygrał z Jakubem Krawczykiem.