Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Transfery żużlowe. Motor Lublin z nowym zawodnikiem na sezon 2022!

Motor Lublin

Autor: Aleksandra Bronisz

Transfery żużlowe. Motor Lublin z nowym zawodnikiem na sezon 2022!

Okienko transferowe na sezon 2022 ruszyło, jak co roku 1 listopada. Tym razem nowym nabytkiem postanowił się pochwalić tegoroczny Wicemistrz Polski – Motor Lublin. Do zespołu lubelskich Koziołków dołączył Maksym Drabik.

Maksym Drabik mimo młodego wieku ma na swoim koncie wiele osiągnięć. 23latek jest czterokrotnym medalistą Drużynowych Mistrzostw Polski, dwukrotnym medalistą Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski, czterokrotnym Drużynowym Mistrzem Świata Juniorów oraz trzykrotnym medalistą Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów.

W sezonie 2021 Maksyma nie oglądaliśmy w żadnym klubie, ponieważ został zawieszony od 30 października 2020 roku na 12 miesięcy przez POLADA. Zawodnik nie mógł brać udziału w zawodach, trenować, ale również pełnić żadnej funkcji w klubie. Powodem zawieszenia żużlowca było stosowanie niedozwolonych środków. Przed finałem PGE Ekstraligi 2019r zawodnik przyjął 500ml wlewki witaminowej, a przepisy antydopingowe pozwalają jedynie na 100ml takiej substancji.
29 października 2021r zawieszenie Drabika minęło i żużlowiec mógł zacząć trenować. W ostatnim czasie co chwilę były plotki o tym gdzie widziano zawodnika na treningu.
Kibice z Lublina przyuważyli Maksyma robiącego próbne kółka także przy al. Zygmuntowskich i jak widać żużlowiec tam już postanowił zostać.

Maksym Drabik ma zastąpić w przyszłym sezonie Krzysztofa Buczkowskiego, który po sezonie w lubelskim klubie już oficjalnie się z nim pożegnał. Wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc prawdopodobnie nowy nabytek lubelskiego klubu ma być brakującą cegiełką w walce o Mistrzostwo Polski.
Jak poradzi sobie Drabik po rocznej przerwie? O tym dowiemy się już w nadchodzącym sezonie.

Fot. Motor Lublin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *