Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Motor Lublin – Arged Malesa Ostrów Wlkp. Czy w Lublinie będziemy świadkami meczu do jednej bramki? (zapowiedź)

Motor Lublin

Autor: Aleksandra Bronisz

Motor Lublin – Arged Malesa Ostrów Wlkp. Czy w Lublinie będziemy świadkami meczu do jednej bramki (zapowiedź)W piątek, 17 czerwca o godzinie 18 przy alejach Zygmuntowskich 5 w Lublinie odbędzie się mecz pomiędzy Motorem Lublin, a Arged Malesa Ostrowem Wielkopolskim w ramach 9 rundy PGE Ekstraligi.

Będzie to spotkanie zespołu, który nie przegrał jeszcze żadnego meczu z drużyną bez punktów w tabeli.

mikkelsen
Fot. Sonia Kaps

Na dzień przed zawodami okazało się, że Motor Lublin wystąpi w osłabionym składzie. Z powodu kontuzji kolana po upadku w środowym meczu ligi duńskiej nie pojedzie kapitan lubelskiej drużyny- Mikkel Michelsen. W dodatku dwa ostatnie mecze nie poszły po myśli Maksyma Drabika. Lubelski klub ma jeszcze w zanadrzu świetnych juniorów- Cierniaka i Lamparta, Jarosława Hampela i Dominika Kuberę, którzy są w świetnych formach. Do składu jest również wystawiony Fraser Bowes.

motor lublin
Fot. Sonia Kaps

Ostrowianie przyjeżdżają na ciężki teren, na którym jeszcze nikt nie wygrał. Oprócz tego w walce nie pomoże im Matias Nielsen, który na skutek wczorajszego upadku we Wrocławiu doznał wstrząśnienia mózgu i złamania 2 kręgów szyjnych. Zawodnika czeka 6 tygodni przerwy.
Świetnie spisujący się Chris Holder, starzy wyjadacze- Walasek i Gapiński z pewnością będą chcieli by ich drużyna zdobyła pierwsze punkty do tabeli. W walce pomoże również Oliver Berntzon. Nie sposób również nie wspomnieć o Ostrowskich juniorach. Krawczyk i Szostak nie zaprezentowali jeszcze tego czego oczekiwało się od nich przed sezonem.

Obydwa zespoły będą w tym starcie osłabione. Motor Lublin jest zdecydowanym faworytem, zwłaszcza ze względu na to, że jedzie u siebie. Mimo wszystko liczymy na emocje przy Z5.

Awizowane składy: 

Motor Lublin:
9. Jarosław Hampel
10. ZZ
11. Maksym Drabik
12. Fraser Bowes
13. Mikkel Michelsen
14. Wiktor Lampart
15. Mateusz Cierniak

Arged Malesa Ostrów:
1. Tomasz Gapiński
2. Oliver Berntzon
3. Grzegorz Walasek
4. Matias Nielsen
5. Chris Holder
6. Jakub Krawczyk
7. Sebastian Szostak


fot. Motor Lublin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *