Młodzieżowiec Stali Rzeszów ma wysokie aspiracje „Chciałbym zostać najlepszym juniorem Metalkas 2. Ekstraligi?”

Młodzieżowiec Stali Rzeszów ma wysokie aspiracje „Chciałbym zostać najlepszym juniorem Metalkas 2. Ekstraligi?”
Coraz bliżej jesteśmy rozpoczęcia sezonu żużlowego, ale za nim jeszcze zawodnicy wyjadą na tor, to wchodzą w ostatnią fazę przygotowań. Nie inaczej jest u młodzieżowca Texom Stali Rzeszów Franciszka Majewskiego. Żużlowiec na łamach klubowych mediów opowiedział o swoich przygotowaniach do nadchodzącego sezonu, który „Żurawie” rozpoczną 12 kwietnia meczem domowym z PSŻ-em Poznań.
Siłownia, bieganie, cały czas praktycznie tak samo. Zmienia się jednak program treningowy. Jeżeli chodzi o wydolność i fizyczność, to cały czas trener personalny czuwa nade mną i cały czas ma to z tyłu głowy.
Tak jak w minionym sezonie Franciszek Majewski ma tworzyć parę juniorską z Wiktorem Rafalskim. W 2024 roku w rozgrywkach Metalkas 2. Ekstraligi duet młodzieżowców „Żurawi” notował średnio 5,64 punktów na mecz, co dało siódmą lokatę w lidze, ale Majewski do klubu dołączył w trakcie sezonu, kiedy to został wypożyczony z Abramczyk Polonii Bydgoszcz.
Bardzo dobrze. Wiktor nie przeszkadza mi na torze, a to jest najważniejsze. Podczas jazdy bardzo dobrze się dogadujemy. Uważam, że razem z Wiktorem możemy stworzyć jedną z mocniejszych, jak nie najmocniejszym par w Metalkas 2.Ekstralidze.
Texom Stal Rzeszów jest w gronie faworytów do awansu do PGE Ekstraligi, w końcu do drużyny dołączyli trzykrotny mistrz świata Tai Woffinden, Paweł Przedpełski i Keynan Rew. „Żurawie” jednak są na papierze tą trzecią siłą za Fogo Unią Leszno i Abramczyk Polonią Bydgoszcz. Postawa juniorów, a szczególnie Majewskiego może sprawić, że utrą nosa tej dwójce i to w Rzeszowie będą się cieszyć z awansu.
Chciałbym zostać najlepszym juniorem Metalkas 2. Ekstraligi, no i przede wszystkim chciałbym pomóc naszej drużynie awansować do PGE Ekstraligi.



- Tauron SEC w Pardubicach. Znamy listę startową ostatniej rundy
- Polonia Bydgoszcz nie wytrzymała ciśnienia „Nie da się ukryć, że zaczęło się robić nerwowo”
- Znamy listę startową Speedway Grand Prix 4, czyli mistrzostw świata przyszłych gwiazd żużla. Nie ma na niej Polaków
- Znamy kadry na Speedway of Nations w Toruniu! Reprezentacja Polski zdobędzie pierwsze złoto?
- Stal Gorzów Wielkopolski: Przewodnik po klubie- wrzesień 2025