Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Mistrz Świata w żużlu zapowiedział powrót na tor!

Mistrz Świata przechodzi rehabilitacje! Zapowiedział powrót i udział w turnieju! Sprawdź, gdzie wystartuje!
Fot. Emilia HAmerska - Lengas

Autor: Paweł Płóciniak

Mistrz Świata w żużlu zapowiedział powrót na tor!

W maju Jason Doyle uczestniczył w groźnie wyglądającym upadku w meczu ligi angielskiej King’s Lynn Stars – Ipswich Witches. Australijczyk wypadł za bandę i, pomimo że wstał o własnych siłach konsekwencje tego upadku były poważne. Początkowo wydawało się, że doszło tylko do złamania żebra, ale późniejsze diagnozy wykazały uraz barku, przez który Doyle musiał zakończyć sezon – Poddanie się operacji i przechodzenie rehabilitacji było frustrujące, ale stan barku poprawia się z każdym dniem. – przyznał Doyle.

Australijczyk bardzo dobrze w tym sezonie spisywał się w cyklu Grand Prix, wygrywając rundę w Warszawie. Do czasu kontuzji mistrz świata z 2017 roku zajmował trzecie miejsce z tylko trzypunktową stratą do lidera Bartosza Zmarzlika. Doyle w tym roku mógł myśleć o kolejnym indywidualnym medalu mistrzostw świata, ale przez kontuzję plany będzie musiał odłożyć na kolejny rok.

Rehabilitacja Jasona Doyle’a przebiega na tyle dobrze, że już teraz Australijczyk zdecydował się na udział w turnieju w Gillman, który odbędzie się 28 grudnia. – Jestem na dobrej drodze do powrotu na tor. Przyjęcie zaproszenia do startu w International Speedway Masters było łatwą decyzją. Nie planuję startować w mistrzostwach Australii, ale chciałbym wziąć udział w kilku dużych otwartych zawodach. – powiedział Doyle w komunikacie organizatora turnieju.

żużel
Fot. Jakub Malec
Jason Doyle
Fot. Emilia Hamerska-Lengas

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *