Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Milionerzy spotkają się w półfinałach? Włókniarz będzie miał najłatwiej?

Milionerzy
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Dawid Ociepa

Milionerzy spotkają się w półfinałach? Włókniarz będzie miał najłatwiej?

Runda zasadnicza PGE Ekstraligi pokazywała nam jedno – w finale powinni spotkać się Platinum Motor Lublin i Betard Sparta Wrocław. Różnica tych drużyn i reszty ligi była kolosalna, wszak przewaga drugiego Lublina i trzeciej ebut.pl Stali Gorzów w tabeli wynosiła aż 8 punktów. Wygląda jednak na to, że kontuzja Andersa Thomsena namiesza jeszcze bardziej, niż wszyscy się spodziewali.

Wiktor Przyjemski – “Szkoda tylko tej dwójeczki, bo mógł być komplet”. Ambicje na najwyższym poziomie!

Ze względu na to, że TAURON Włókniarz Częstochowa wygrał w Gorzowie najwyżej ze wszystkich drużyn startujących w ćwierćfinale, to oni prowadzą w ćwierćfinałowej tabeli. Jest to bardzo ważne z tego powodu, że drużyna, która zgromadzi najwięcej małych punktów w ćwierćfinałach, zmierzy się w półfinale z lucky loserem.

Wszystko po kłosie kontuzji lidera Stali – Andersa Thomsena. Bez niego drużyna Stanisława Chomskiego nie była w stanie nawet pokonać ekipy, która pod koniec fazy ćwierćfinałowej nie dała rady wygrać u siebie z siódmą siłą ligi – ZOOleszcz GKM-em Grudziądz.

Jeżeli Gorzowianie nie postawią się w Częstochowie, bardzo mocno wpłyną na końcowe rozstrzygnięcia w elicie. Mogą zrzucić dominatorów ligi – Platinum Motor Lublin i Betard Spartę Wrocław do jednego półfinału, co byłoby niemałą sensacją. W końcu taki miał być finał tegorocznej kampanii, a brązowy medal jakiejkolwiek z ekip TOP2 rundy zasadniczej rozczarowałoby tamtejszych kibiców.

W takim przypadku, Częstochowianie w półfinale zmierzyliby się z Fogo Unią Leszno lub For Nature Solutions KS Apatorem Toruń. Takie rozstrzygnięcie byłoby im bardzo na rękę, gdyż biało-zieloni w tym sezonie wygrali wszystkie pojedynki z tymi rywalami.

Aktualna tabela ćwierćfinałowa:

MiejsceDrużynaPunkty+/-
1TAURON Włókniarz Częstochowa28
2Betard Sparta Wrocław26
3Platinum Motor Lublin25
4For Nature Solutions KS Apator Toruń0-5
5Fogo Unia Leszno0-6
6ebut.pl Stal Gorzów0-8

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×