Żużel - Best Speedway Tv

Miasto Gdańsk nie pozostawi Wybrzeża samemu sobie | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Wybrzeża

Miasto Gdańsk nie pozostawi Wybrzeża samemu sobie

Miasto Gdańsk nie pozostawi Wybrzeża samemu sobie

Jest zapewnienie Miasta Gdańsk o dalszym wspieraniu Zdunek Wybrzeża. We wtorek 20 grudnia odbyło się spotkanie przedstawicieli Zarządu GKŻ Wybrzeże z Prezydent Gdańska oraz Dyrektorem Biura Prezydent Gdańska ds. Sportu. Rozmawiano m.in. o przyszłości klubu.

Co najważniejsze, klub otrzymał zapewnienie od Magistratu, że ten nie pozostawi żużla bez wsparcia. Obecny kryzys gospodarczy i ekonomiczny nie poprawia sytuacji obu stron, jednak jak przekazano, to pozytywny sygnał, który oznacza, że obok Grupy Zdunek, Miasto pozostanie głównym sponsorem drużyny Wybrzeża.

– Po spotkaniu mogę powiedzieć, że władze miasta patrzą na żużel życzliwym okiem. W przyjaznej atmosferze rozmawialiśmy o tym, w którą stronę ma iść gdański żużel. Jesteśmy usatysfakcjonowani z podejścia jakie zaprezentowali Pani Prezydent Aleksandra Dulkiewicz oraz Pan Dyrektor Adam Korol, zarówno w kwestii współpracy sponsoringowej jak i modernizacji lub budowy nowego stadionu – przekazał Tadeusz Zdunek, prezes GKŻ Wybrzeże.

Nicki Pedersen menadżerem reprezentacji Danii!

Na konkrety trzeba poczekać, ale najbliższe tygodnie obie strony poświęcą pracom nad koncepcją związaną z obiektem. Prace te nie oznaczają, że podjęto już konkretną decyzję o modernizacji lub budowie. Cieszy nas natomiast fakt, że władze Gdańska rozumieją potrzeby Klubu, Sponsorów i Kibiców w zakresie funkcjonalności stadionu – dodał sternik klubu.

Przypomnijmy, że Zdunek Wybrzeże nie otrzymało licencji na starty w przyszłym sezonie. Zarządowi przysługiwało odwołanie od decyzji Komisji Licencyjnej. Ponowny werdykt Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego w tej sprawie ma zapaść dziś, 21 grudnia.

Fot. Sonia Kaps

Reklamy

Magazyn Żużlowy

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×