Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności

Miasto Gdańsk nie pozostawi Wybrzeża samemu sobie

Wybrzeża

Autor: Bartosz Glapiak

Miasto Gdańsk nie pozostawi Wybrzeża samemu sobie

Jest zapewnienie Miasta Gdańsk o dalszym wspieraniu Zdunek Wybrzeża. We wtorek 20 grudnia odbyło się spotkanie przedstawicieli Zarządu GKŻ Wybrzeże z Prezydent Gdańska oraz Dyrektorem Biura Prezydent Gdańska ds. Sportu. Rozmawiano m.in. o przyszłości klubu.

Co najważniejsze, klub otrzymał zapewnienie od Magistratu, że ten nie pozostawi żużla bez wsparcia. Obecny kryzys gospodarczy i ekonomiczny nie poprawia sytuacji obu stron, jednak jak przekazano, to pozytywny sygnał, który oznacza, że obok Grupy Zdunek, Miasto pozostanie głównym sponsorem drużyny Wybrzeża.

– Po spotkaniu mogę powiedzieć, że władze miasta patrzą na żużel życzliwym okiem. W przyjaznej atmosferze rozmawialiśmy o tym, w którą stronę ma iść gdański żużel. Jesteśmy usatysfakcjonowani z podejścia jakie zaprezentowali Pani Prezydent Aleksandra Dulkiewicz oraz Pan Dyrektor Adam Korol, zarówno w kwestii współpracy sponsoringowej jak i modernizacji lub budowy nowego stadionu – przekazał Tadeusz Zdunek, prezes GKŻ Wybrzeże.

Nicki Pedersen menadżerem reprezentacji Danii!

Na konkrety trzeba poczekać, ale najbliższe tygodnie obie strony poświęcą pracom nad koncepcją związaną z obiektem. Prace te nie oznaczają, że podjęto już konkretną decyzję o modernizacji lub budowie. Cieszy nas natomiast fakt, że władze Gdańska rozumieją potrzeby Klubu, Sponsorów i Kibiców w zakresie funkcjonalności stadionu – dodał sternik klubu.

Przypomnijmy, że Zdunek Wybrzeże nie otrzymało licencji na starty w przyszłym sezonie. Zarządowi przysługiwało odwołanie od decyzji Komisji Licencyjnej. Ponowny werdykt Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego w tej sprawie ma zapaść dziś, 21 grudnia.

Reklamy

Fot. Sonia Kaps

Magazyn Żużlowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×