Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Metalkas 2. Ekstraliga. Tabela po 11. kolejce. Ciasno z przodu, Wybrzeże czerwoną latarnią

Tabela Metalkas 2. Ekstraliga
Fot. Jakub Malec

Autor: Jakub Bielak

Metalkas 2. Ekstraliga. Tabela po 11. kolejce. Ciasno z przodu, Wybrzeże czerwoną latarnią

Za nami już jedenaście kolejek Metalkas 2. Ekstraligi. Odbyły się wszystkie zaplanowane spotkania z wyjątkiem jednego. Zaległe spotkania mają drużyny z Rybnika oraz Gdańska. Spójrzmy jednak, jak na tę chwilę prezentuje się tabela zaplecza elity.

Na czele znajduje się Arged Malesa Ostrów. Zespół z Wielkopolski wyprzedza Abramczyk Polonię Bydgoszcz o punkt oraz Innpro ROW Rybnik o dwa „oczka”. Rybniczanie mają jednak do rozegrania zaległe spotkanie z zespołem Gdańska, które, z całym szacunkiem, można raczej traktować jak pewne trzy punkty. Za trójką przewodzącą lidze plasują się Cellfast Wilki Krosno oraz #OrzechowaOsada PSŻ Poznań z piętnastoma punktami.

Kapitalna walka o szóste miejsce rozegra się pomiędzy H. Skrzydlewska Orłem Łódź a Texom Stalą Rzeszów. Łodzianie są w tej chwili wirtualnie w fazie play-off, ale ich przewaga nad rzeszowianami to jedno „oczko”. Tabelę zamyka Energa Wybrzeże Gdańsk, które do Bydgoszczy udało się już oszczędnościowym składem i w utrzymanie nie wierzą już chyba nawet działacze klubu.

Tabela Metalkas 2. Ekstraligi

obraz 2024 07 07 222217147
ROW Rybnik
Fot. Jakub Malec
Żużel w TV
Fot. Sonia Kaps

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *