Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Polonia Bydgoszcz gładko rozprawia się z Wybrzeżem. Świetny debiut Pickeringa [RELACJA]

Polonia Bydgoszcz gładko rozprawia się z Wybrzeżem. Świetny debiut Pickeringa [RELACJA]
Fot. Michał Szmyd

Autor: Krzysztof Choroszy

Polonia Bydgoszcz gładko rozprawia się z Wybrzeżem. Świetny debiut Pickeringa [RELACJA]

W niedzielę odbyło się jedno ze spotkań Metalkas 2. Ekstraligi. Na Stadionie Miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bydgoszczy doszło do prawdziwego pogromu. Abramczyk Polonia Bydgoszcz zdeklasowała Energa Wybrzeże Gdańsk, które przyjechało na teren „Gryfów” w bardzo niekonwencjonalnym składzie. Świetny debiut zaliczył natomiast nowy nabytek gości, Josh Pickering.

Już przed meczem bardzo łatwo było wytypować, kto zwycięży w tym spotkaniu. Większą zagadką była wysokość przewagi, z jaką gospodarze zakończą ten mecz. Abramczyk Polonia Bydgoszcz będąca w świetnej dyspozycji przed własną publicznością mierzyła się z ostatnim w tabeli Energa Wybrzeżem Gdańsk. Gdańszczanie już ze względu na sam skład byli skazywani na pożarcie. Do Bydgoszczy przyjechali oni bez dwóch liderów Krzysztofa Kasprzaka i Nielsa Kristiana Iversena. Szansę debiutu otrzymał z kolei Josh Pickering pozyskany przed paroma dniami. O obozie bydgoszczan za Olivera Buszkiewicza niebędącego w stanie pojechać po czwartkowym upadku w eliminacjach MIMP w składzie pojawił się debiutant Hubert Gąsior.

Spotkanie rozpoczęło się punktualnie o godzinie 14:00. Już od początku gospodarze mieli przewagę w dwumeczu za sprawą zwycięstwa w poprzednim starciu obu ekip. Pierwsza gonitwa przyniosła dokładnie to, czego można było się spodziewać. Bydgoszczanie zwyciężyli podwójnie po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni. W biegu drugim debiutant, Hubert Gąsior razem z Franciszkiem Karczewskim dowiózł podwójne zwycięstwo i zyskał dużą aprobatę wśród kibiców zgromadzonych na stadionie. Pierwsze dwa wyścigi pokazały, jak będzie wyglądało to spotkanie. Bydgoszczanie prowadzili 10:2, a powiększenie tej przewagi było kwestią kolejnych czterech okrążeń.

W trzeciej gonitwie dnia na torze zaprezentował się inny debiutant Josh Pickering. Na pewno sprawił on małą niespodziankę, co prawda bydgoszczanie znów zwyciężyli biegowo, ale nie był to trzecie z rzędu zwycięstwo 5:1, a Australijczyk zdołał wyszarpać dwa punkty, goniącemu go Timowi Sorensenowi. Na koniec pierwszej serii startów na torze w ramach zastępstwa zawodnika za Klindta pojawił się Gała. Tym razem bieg zakończył się remisem, gdyż Hubert Gąsior nie zdołał już zdobyć punktów i przyjechał na ostatniej pozycji. Na pierwszym miejscu ze zdecydowaną przewagę przyjechał Andreas Lyager. Po czterech pierwszych wyścigach gospodarze prowadzili więc 17:7.

Krótka kosmetyka toru nie zmieniła obrazu meczu, jaki zobaczyliśmy w pierwszej serii. Czwarte zwycięstwo w tym spotkaniu zaliczyła Abramczyk Polonia Bydgoszcz. Przez większość czasu zanosiło się na podwójną wygraną gospodarzy. Szczepaniaka minął jednak jadący za Klindta Brennan, co dało wynik 4:2. Brytyjczyk po słabym pierwszym swoim biegu pokazał, że nie zamierza odpuszczać. Mocno zszokowani mogli być kibice po starciu gonitwy szóstej. Na prowadzeniu zameldował się bowiem Adrian Gała, a goście jechali po biegowe zwycięstwo. Nie trwało to jednak długo, a Buczkowski wręcz przeleciał obok lidera gości. Chwilę później nerwowo było na starcie, a drugim ostrzeżeniem ukarany został Bartosz Tyburski. W powtórce Huckenbeck i Lyager nie dali złudzeń i dopisali do dorobku swojej drużyny kolejne podwójne zwycięstwo.

Po kosmetyce toru mieliśmy z kolei nie małą niespodziankę. Pierwsze biegowe zwycięstwo zanotowali goście. Znacznie do tego przyczynił się Josh Pickering, który jadąc w ramach zastępstwa zawodnika za Nicolaia Klindta, wygrał bieg i przyjechał do mety przed Krzysztofem Buczkowskim. Energa Wybrzeże Gdańsk zmniejszyło nieco stratę do gospodarzy. Chwilę później znów została ona jednak powiększona. Wszystko za sprawą atomowej pary Huckenbeck-Lyager. Duńczyk z Niemcem zanotowali kolejne podwójne zwycięstwo dla Abramczyk Polonii. Przed kosmetyką toru Szczepaniaka zastąpił Karczewski. Kolejne zwycięstwo biegowe dołożył Sorensen. Za jego plecami na trzecim miejscu przyjechał młodzieżowec gospodarzy, co oznaczało kolejne zwycięstwo miejscowych i powiększenie przewagi do dwudziestu punktów.

Na pięć wyścigów do końca na tablicy wyników widniało 40:20. Gospodarze byli już więc pewni zdobycia kolejnych dużych punktów. Nie oznaczało to jednak, że zamierzają się oni zatrzymać i przestać wygrywać wyścigi. Na początku czwartej serii startów nie udało im się to jednak, a wszystko za sprawą remisu. Pierwszy do mety dojechał Huckenbeck. Później po raz kolejny świetnie pojechał Pickering, notując na swoim koncie kolejne zwycięstwo i dając swojej drużynie remis biegowy. Przed biegami nominowanymi bydgoszczanie znów powiększyli przewagę, dzięki podwójnemu zwycięstwu. Pierwszy był Buczkowski, natomiast za jego plecami uplasował się Andreas Lyager.

Dwie ostatnie gonitwy miały być zwieńczeniem okazałego zwycięstwo Abramczyk Polonii Bydgoszcz, która znów miała na swoim koncie zapisać fantastyczny występ przed własną publicznością. W pierwszej z gonitw nominowanych para Sorensen-Szczepaniak dołożyła do dorobku swojej drużyny kolejne podwójne zwycięstwo. W ostatnim wyścigu znów z dobrej strony pokazał się Pickering, wyprzedzając na dystansie Karczewskiego i dowożąc do mety dwa punkty. Australijczyk był najlepszym zawodnikiem swojej drużyny. Wygrał natomiast kompletny tego dnia Kai Huckenbeck. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 60:30

Abramczyk Polonia Bydgoszcz

9. Kai Huckenbeck (2*,3,2*,3,3) 13+2

10. Andreas Lyager (3,2*,3,2*) 10+2

11. Mateusz Szczepaniak (3,1,-,2,2*) 8+1

12. Tim Sorensen (1,3,3,-,3) 10

13. Krzysztof Buczkowski (3,3,2,3,-) 11

14. Hubert Gąsior (2*,0,0,0) 2+1

15. Franciszek Karczewski (3,0,1,1,1) 6

16.

Energa Wybrzeże Gdańsk

1. Adrian Gała (1,2,1*,0,2,0) 6+1

2. Josh Pickering (2,2,3,1,3,2) 13

3. Mateusz Tonder (0,0,1,0,-) 1

4. Nicolai Klindt z/z

5. Tom Brennan (0,2,1,2,1,1) 7

6. Miłosz Wysocki (1,1*,0,1*,0) 3+2

7. Bartosz Tyburski (0,w,d) 0

8.

Polonia Bydgoszcz
Fot. Sonia Kaps
Już praktycznie spadli do KLŻ! Co dalej z Wybrzeżem Gdańsk?
Fot. Jakub Malec

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *