Żużel - Best Speedway Tv

Cztery spotkania Metal Speedway League, a w nich czterech Polaków. Czyli środowy wieczór po duńsku. | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Cztery spotkania Metal Speedway League, a w nich czterech Polaków. Czyli środowy wieczór po duńsku.

Metal Speedway League

Cztery spotkania Metal Speedway League, a w nich czterech Polaków. Czyli środowy wieczór po duńsku.

Już dziś wieczorem 4 sierpnia w Danii, po dłuższej przerwie w ramach 6. kolejki Metal Speedway League rozegrane zostaną cztery mecze a w nich zobaczymy występy aż czterech Polaków. Dwa z nich rozpoczną się o 18:30, a drugie dwa o 19:00.

Team Fjelsted – Esbjerg Vikings godz. 18:30

Ostatni mecz Team Fjelsted rozgrywało na wyjeździe 30 czerwca, gdzie dwoma punktami wygrali z Nordjysk Elite Speedway (41:43). Świetną postawę pokazało dwóch zawodników – Fredrik Jakobsen i Peter Kildemand zdobywając odpowiednio 12+1 i 14+1. Trochę słabsze, ale dobre wyniki zanotowali Dimitri Berge 6+2 oraz Marcus Birkemose 8+2. 19 maja na również na wyjeździe walczyła drużyna Esbjerg Vikings, ta niestety przegrała z GSK Liga 10 punktami.

Najlepszymi z jednocześnie takimi samymi zdobyczami okazali się Niels Kristian Iversen i Kevin Woelbert (po 11 pkt.). Matias Nielsen wraz z Bjarne Pedersenem dorzucili łącznie 15 oczek z trzema bonusami, ale to i tak za mało by zwyciężyć. Skład gospodarzy na ten mecz się nie zmienia, a u gości warto zwrócić uwagę na powrót Nielsa Kristiana Iversena. Gospodarze tego spotkania zajmują na ten moment 3 miejsce w tabeli i to oni są faworytem. Goście zaś zajmują 7 lokatę, a to za sprawą braku wygranej w odjechanych do tej pory czterech spotkaniach.

Team Fjelsted:
1. Fredrik Jakobsen
2. Peter Kildemand
3. Benjamin Basso
4. Marcus Birkemose
5. Dimitri Berge

Esbjerg Vikings:
9. Niels Kristian Iversen
10. Bjarne Pedersen
11. Matias Nielsen
12. Kevin Woelbert
13. Emil Breum


Slangerup Speedway – Nordjysk Elite Speedway godz. 18:30

12 maja na domowym torze Slangerup Speedway podejmował Holsted Tigers, wynik jednak był po stronie gości (42:45). Mocnym filarem tego zespołu był Mikkel Michelsen, który uzbierał 17 punktów z bonusem. Kolejnymi dobrze punktującymi zawodnikami byli Andreas Lyager (11pkt.) i Jonas Seifert-Salk (10+1).

Po wykluczeniu w swoim pierwszym starcie na torze więcej nie pojawił się Rohan Tungate i to jego zdobyczy zabrakło by wygrać. W wymienionym wcześniej meczu Nordjysk Elite Speedway został pokonany przez Team Fjelsted. Lokomotywą drużyny z Brovst był niepokonany Leon Madsen, który w sześciu startach zdobył komplet 18 punktów. Niestety tego zawodnika braknie w dzisiejsym starciu, a zamiast niego zobaczymy Timo Lahtiego. Ostatnio Daniel Kaczmarek przywiózł tylko 3 oczka z bonusem, a teraz drugim Polakiem w teamie będzie Norbert Kościuch.

To nie koniec jednak wymian w ekipie, ponieważ w miejsce Paco Castagny wystawiony jest Thomas Joergensen. Jedynym żużlowcem, który został w składzie z poprzedniego meczu to Polak Damian Dróżdż. Slangerup Speedway zajmuje szóstą lokatę w tabeli, a Nordjysk Elite Speedway ostatnią, ponieważ nie mają ani jednej wygranej na swoim koncie.

Slangerup Speedway:
1. Mikkel Michelsen
2. Silas Hoegh
3. Rohan Tungate
4. Andreas Lyager
5. Jonas Seifert-Salk

Nordjysk Elite Speedway:
9. Timo Lathi
10. Norbert Kościuch
11. Thomas Joergensen
12. Damian Dróżdż
13. Tobias Thomsen


Soenderjylland Elite Speedway – Holsted Tigers godz. 19:00

Skład Soenderjylland Elite Speedway od ostatniego wygranego spotkania wyjazdowego z GSK Liga zmienił się, ale tylko na jednej pozycji. W miejsce Nikolaia Klindta wystawiony został Hans Andersen. Po ostatnim świetnym występie Andreasa Thomsena (15+2) i Kaia Huckenbecka (13 pkt.) można się spodziewać powtórki takich zdobyczy.

Mads Hansen również nie zawiódł dorzucając do drużynowego wyniku swoje 8 oczek z bonusem. Niestety sporą dziurą w zespole był Jesper Knudsen (0 pokt.), ale i tym razem zobaczymy go na torze. Kiedy 7 lipca Holsted Tigers przegrało z Region Varde Elitesport 33:51 w składzie był wtedy Grzegorz Zengota i to on wraz z Rasmusem Jensenem ciągnęli jakoś wynik. Polak przywiózł 10+2, a Duńczyk 14, jednak oboje startowali aż 7 razy.

Reszta zespołu przywiozła łącznie tylko 9 punktów, więc o wygranej nie było mowy. W tym spotkaniu niestety Polaka nie będzie, ponieważ odniósł poważną kontuzję. W jego miejsce zobaczymy zaś Nickiego Pedersena, a reszta zostaje bez zmian. Jak widać w tabeli to spotanie jest starciem liderów, więc na pewno nie będzie nudne. Gospodarze są na pierwszej lokacie, a zaraz za ich polecami goście.

Soenderjylland Elite Speedway:
1. Anders Thomsen
2. Hans Andersen
3. Kai Huckenbeck
4. Mads Hansen
5. Jesper Knudsen

Holsted Tigers:
9. Nicki Pedersen
10. Rene Bach
11. Rasmus Jensen
12. Marius Nielsen
13. Sam Jenen

Region Varde Elitesport – GSK Liga godz. 19:00

Od ostatnich trzech kolejek Region Varde Elitesport nie zwalnia tempa i wygrywa. Czy to na wyjeździe, czy też w domu drużyna nie zawodzi. W składzie niezmiennie jest dwóch doświadczonych Polaków, a mianowicie Piotr Protasiewicz i Tomasz Gapiński. I to oni wraz z Aleksandrem Łoktajewem są mocnymi filarami.

Nie można też pominąć świetnego Tima Soerensena, który wraz z wcześniej wymienionymi kolegami budują wynik. W tym spotkaniu w składzie ponownie pojawił się Philip Hellstroem-Baengs, który ostatnio w meczu z Holsted Tigers był zastąpiony przez Lasse Bjerre. GSK Liga zeszły mecz jechał na swoim torze i przegrał, jednak nie ma się co dziwić, ponieważ rywalem był lider tabeli. Cała drużyna potrafiła stawiać opór i równo walczyć.

Nie było tutaj konkretnego lidera, gdyż trzech z pięciu zawodników przywiozło po 9 oczek. Kenneth Bjerre, Nikolaj Busk Jakobsen i Kevin Juhl Pedersen to właśbnie ci żużlowcy dali najwięcej dla zespołu. Nieco gorzej zaprezentował się David Bellego, zdobywając 7+1, a najsłabszą postawę pokazał Patrick Hansen (5+2). Na tę chwilę Region Verde Elitesport jest na czwartym miejscu w tabeli, a GSK Liga tuż pod nim, co za tym idzie szykuję się zacięta rywalizacja.

Region Varde Elitesport:
1. Piotr Protsiewicz
2. Aleksandr Łoktajew
3. Tomasz Gapiński
4. Philip Hellstroem-Baengs
5. Tim Soerensen

GSK Liga:
9. Kenneth Bjerre
10. Patrick Hansen
11. David Bellego
12. Nikolaj Busk Jakobsen
13. Kevin Juhl Pedersen

fot. slangerupspeedway.dk/v3/

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×