Żużel - Best Speedway Tv

Menadżer OK Bedmet Kolejarza: Skład czeka ewolucja | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Menadżer OK Bedmet Kolejarza: Skład czeka ewolucja

Menadżer

Menadżer OK Bedmet Kolejarza: Skład czeka ewolucja

Menadżer OK Bedmet Kolejarza w rozmowie z portalem polskizuzel.pl, porusza ciekawe tematy odnośnie składu, młodzieży w przypadku awansu drużyny do eWinner 1 liga.

Czy jesteście gotowi na ten awans pod względem organizacyjnym? Co z infrastrukturą, stadionem, oświetleniem? Czego wam brakuje, by spełniać normy?

Już w grudniu ubiegłego roku odbyliśmy z prezesem klubu rozmowy z prezydentem miasta Opola na temat inwestycji infrastrukturalnych. Prezydent przyjął to z wielkim zrozumieniem i działania w tym zakresie czynione są już od początku sezonu. Więc jeśli chodzi o ten zakres, to uważam, że będziemy gotowi. Organizacyjnie w klubie oczywiście również będą musiały nastąpić zmiany, ale z tym również powinniśmy sobie dać radę. Powiem krótko, że w przypadku awansu do 1 ligi, każdy z obszarów, w których nam czegoś obecnie brakuje, a regulaminy stawiają przed nami określone wymogi, zostaną spełnione.

Jak wygląda wasza sytuacja sportowa? Czy ten skład, który macie obecnie, czeka rewolucja, czy ewolucja?

Jak widać po wynikach poszczególnych zawodników, czy to w Polsce, czy na innych torach, część z nich jest gotowa do jazdy w 1 lidze.  Zatem w przypadku awansu będzie to ewolucja, a nie rewolucja. Pamiętać należy przy okazji, że beniaminek zawsze leży w trudniejszym położeniu jeśli chodzi o budowę składu i trudno jest zakontraktować zawodników z tej najwyższej półki, gdyż albo są już oni dogadani w innych klubach, albo ich żądania finansowe odbiegają od realnych możliwości takiego beniaminka.  Ale uważam, że idzie zbudować skład, lekko go ewoluując i który może powalczyć w pierwszym sezonie startów przynajmniej o utrzymanie w lidze, gdyż wiadome jest, że zawsze pierwszy sezon jest sezonem najtrudniejszym.

Co z młodzieżą? W drugiej lidze jednak posiłkujcie się gośćmi, wyżej takiej możliwości nie będzie?

Jest to problem, gdyż widzimy, że ze szkoleniem jest, jak jest, a i młodzież nie garnie się już do uprawiania tego sportu jak, chociażby w latach 80 czy 90-tych. Ale w tym roku chcemy wypuścić dwóch adeptów do licencji i zobaczymy, co z tego wyjdzie. Mamy oczywiście opcje rezerwowe, ale trzeba też poczekać, jakie regulaminy będą obowiązywać w sezonie 2022.

Czy już w ogóle pracujecie nad tym, by przygotować się na ewentualność jazdy w pierwszej lidze? Czy macie jakiś plan działania?

Na razie jesteśmy w 2 lidze i całą energię skupiamy na przygotowaniach do fazy finałowej. Coś już w głowach nam świta, coś powoli się dzieje, ale dopóki nie jesteśmy w 1 lidze, nie ma nad czym tak naprawdę głęboko się zastanawiać. Jeśli uda się awansować, wówczas na pewno sobie z tym wszystkim i nowymi wyzwaniami poradzimy.

źródło. polskizuzel.pl

fot. własne

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×