Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Mecz o honor dla ROW-u. Kiedy jak nie teraz? [ZAPOWIEDŹ]

ROW

Autor: Bartosz Glapiak

Mecz o honor dla ROW-u. Kiedy jak nie teraz? [ZAPOWIEDŹ]

Odrabiamy ligowe zaległości. W piątek odbędzie się spotkanie ROW-u Rybnik z Zdunek Wybrzeżem Gdańsk. Oba zespoły miały spotkać się w czwartej rundzie spotkań zaplecza PGE Ekstraligi. Mecz ten będzie niezwykle ważny dla gospodarzy, którzy do tej pory nie wygrali żadnego starcia w tym sezonie.

Mariusz Staszewski po meczu w Ostrowie: “Jesteśmy mocno stratni po tym spotkaniu”

Kiedy sięgnąć po pierwszą wygraną? Odpowiedź dla rybniczan brzmi: dzisiaj. Podopieczni Antoniego Skupienia zmierzą się na własnym stadionie z gdańszczanami. ROW musi nadrabiać straty w ligowej tabeli, aby uniknąć kompromitacji. Po ostatniej porażce w Poznaniu atmosfera wokół klubu nie jest najlepsza, a część kibiców ogłosiła bojkot dzisiejszego spotkania. Z pewnością na Rybnik w piątek zwrócone będą oczy żużlowej Polski.

Zdunek Wybrzeże Gdańska z kolei mocno podbudowała wyjazdowa wygrana z Orłem Łódź. Co więcej, do meczu przystąpili bez swojego lidera, Michaela Jepsena Jensena. Mimo tego udało im się wywieźć z Moto Areny dwa punkty meczowe. W Rybniku najprawdopodobniej znów zabraknie Duńczyka, który zmaga się z urazem dłoni. Goście pojadą zatem w osłabieniu, co Rekiny będą miały szansę wykorzystać.

Wynik na barki znów będą musieli wziąć Nicolai Klindt, Mads Hansen i Keynan Rew. Kluczowa dla wyniku podopiecznych Eryka Jóźwiaka będzie postawa juniorów oraz Polaków, Daniela Kaczmarka oraz Norberta Kościucha.

Niewiadomą pozostaje, na kogo postawi szkoleniowiec gospodarzy. W ostatnim pojedynku w Poznaniu Jan Kvech zastępował Krystiana Pieszczka, jednak mecz na własnym torze rządzi się swoimi prawami. Dobre spotkaniu na Golęcinie odjechał również Matej Zagar, na którego wciąż liczą w klubie.

Z pewnością ROW nie może pozwolić sobie na kolejną wpadkę. Zaległe spotkanie w ramach 4. kolejki 1. Ligi Żużlowej rozpocznie się w piątek, 12 maja o godzinie 18.

Awizowane składy:

Zdunek Wybrzeże Gdańsk:
1. Daniel Kaczmarek
2. Norbert Kościuch
3. Mads Hansen
4.
5. Nicolai Klindt
6. Miłosz Wysocki
7. Seweryn Orgacki

ROW Rybnik:
9. Brady Kurtz
10. Patryk Wojdyło
11. Matej Zagar
12. Krystian Pieszczek
13. Patrick Hansen
14. Kacper Tkocz
15. Paweł Trześniewski
16.

Fot. Andrzej Kozyrski

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×