Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Mateusz Łopuski o przenosinach do Enea Falubazu Zielona Góra

Mateusz Łopuski
Fot. Roman Biliński

Autor: Paweł Płóciniak

Mateusz Łopuski o przenosinach do Enea Falubazu Zielona Góra

Wychowanek Wybrzeża Gdańsk Mateusz Łopuski został nowym zawodnikiem Enea Falubazu Zielona Góra. 16-latek w przyszłym sezonie będzie rywalizował o miejsce w składzie z Krzysztofem Sadurskim oraz Oskarem Huryszem, poza tym będzie mógł liczyć na starty w DMPJ oraz w Ekstralidze U24, w której debiutował w tym roku w barwach Betard Sparty.

Mateusz Łopuski w sezonie 2023 występował w barwach Betard Sparty w Ekstralidze U24 oraz w DMPJ dla swojego macierzystego Wybrzeża Gdańsk. W przyszłym sezonie zamieni Wybrzeże na Enea Falubaz Zielona Góra, który awansował do PGE Ekstraligi z kompletem zwycięstw na zapleczu. Łopuski w rozmowie z falubaz.com wyjaśnił jak znalazł się w Zielonej Górze.

Dostaliśmy zaproszenie na trening od Pana Piotra Protasiewicza. Przyjechaliśmy i chyba musiałem się spodobać, bo w kolejnych tygodniach spotykaliśmy się częściej na rozmowach. Udało się osiągnąć porozumienie i od sezonu 2024 będę na torze reprezentował barwy klubu z Zielonej Góry.

Okres zimowy to czas na przygotowania do sezonu, najczęściej zawodnicy spędzają ją na sali wykonując ćwiczenia nie inaczej jest u juniora Falubazu, jednak jak sam przyznał po rozmowie z Piotrem Protasiewiczem dyrektorem zielonogórskiego klubu wie co musi zrobić żeby jeszcze lepiej przygotować się do następnego sezonu.

Na spokojnie, bez większych zmian czy nowości. Rozmawiałem już z Panem Piotrem i wiem nad czym muszę popracować i co przypilnować. Chcę być dobrze przygotowany do początku sezonu. W planie mam zajęcia ogólnorozwojowe, bieganie, jazdę na motocrossie. To w połączeniu z odpowiednią dietą ma przynieść spodziewany efekt. – powiedział Mateusz Łopuski

Drużyna z Zielonej Góry awansowała do najwyższej klasy rozgrywkowej z kompletem zwycięstw, teraz czeka ich bardzo ciężkie zadanie by utrzymać się w PGE Ekstralidze. By osiągnąć cel sprowadzeni zostali nowi juniorzy oraz seniorzy mający pełnić rolę liderów zespołu. Mateusz Łopuski ocenił skład swojej drużyny na sezon 2024 – Ciężko powiedzieć. Ostatnie sezony pokazują, że w żużlu coraz trudniej przewidzieć wynik. Wydaje mi się, że mamy fajnych zawodników. Ja mam nadzieję, że uda mi się wystąpić w meczu ligowym i wesprzeć drużynę w PGE Ekstralidze. Liczę na to, że zajmiemy jak najwyższe miejsce w tabeli.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×