Żużel - Best Speedway Tv

Marek G., były prezes znanego ekstraligowego klubu przyznał się do winy | Żużel - Best Speedway Tv
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Marek G., były prezes znanego ekstraligowego klubu przyznał się do winy

były prezes

Marek G., były prezes znanego ekstraligowego klubu przyznał się do winy

Polska Agencja Prasowa (PAP) poinformowała o akcie oskarżenia przeciwko byłemu prezesowi Stali Gorzów – Markowi G. Jak wynika ze słów pani prokurator, oskarżony przyznał się do zarzuconych mu czynów. Grozi mu kara pozbawienia wolności.

Jarosław Hampel mówi o wielkiej formie. Zapowiada również rozwiązanie zagadki dot. swojej przyszłości

Przeciwko Markowi G. oraz trzem innym osobom zostało wystosowane oskarżenie o pranie brudnych pieniędzy. Według ustaleń Prokuratury Regionalnej Warszawie w prowadzonym śledztwie wspólnie z Warmińsko–Mazurskim Urzędem Celno–Skarbowym w Olsztynie Marek G. w latach 2016-2019 w Poznaniu wspólnie i w porozumieniu z trzema osobami przyjął na rachunek bankowy prowadzonego przez siebie kantoru wymiany walut środki płatnicze w łącznej wysokości nie mniejszej niż ponad 68,3 mln złotych – czytamy na stronie Polskiej Agencji Prasowej.

Pieniądze pochodziły z korzyści związanych z popełnieniem czynów zabronionych dotyczących wystawiania faktur poświadczających nieprawdę w zakresie prawa do obniżenia podatku należnego oraz zwrotu różnicy podatku lub zwrotu podatku naliczonegoZ ustaleń postępowania przygotowawczego wynika, że Marek G. uczynił sobie z procederu stałe źródło dochodu. – wyjaśniła prokurator. 

Wszyscy oskarżeni przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów, jak również złożyli wnioski o wydanie wyroków skazujących ich na kary pozbawienia wolności oraz grzywny. Wniosek obejmujący Marka G. przewiduje konieczność orzeczenia przepadku równowartości korzyści majątkowej w kwocie 685 tys. złotych – dodała prokurator Aleksandra Skrzyniarz. 

Marek G. był prezesem gorzowskiej Stali w latach 2020-2022. W czerwcu ubiegłego roku został zatrzymany i tym samym przestał pełnić funkcję sternika klubu.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Reklamy

Zostaw komentarz

2022 Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×