Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Marek G., były prezes znanego ekstraligowego klubu przyznał się do winy

były prezes

Autor: Jakub Bielak

Marek G., były prezes znanego ekstraligowego klubu przyznał się do winy

Polska Agencja Prasowa (PAP) poinformowała o akcie oskarżenia przeciwko byłemu prezesowi Stali Gorzów – Markowi G. Jak wynika ze słów pani prokurator, oskarżony przyznał się do zarzuconych mu czynów. Grozi mu kara pozbawienia wolności.

Jarosław Hampel mówi o wielkiej formie. Zapowiada również rozwiązanie zagadki dot. swojej przyszłości

Przeciwko Markowi G. oraz trzem innym osobom zostało wystosowane oskarżenie o pranie brudnych pieniędzy. Według ustaleń Prokuratury Regionalnej Warszawie w prowadzonym śledztwie wspólnie z Warmińsko–Mazurskim Urzędem Celno–Skarbowym w Olsztynie Marek G. w latach 2016-2019 w Poznaniu wspólnie i w porozumieniu z trzema osobami przyjął na rachunek bankowy prowadzonego przez siebie kantoru wymiany walut środki płatnicze w łącznej wysokości nie mniejszej niż ponad 68,3 mln złotych – czytamy na stronie Polskiej Agencji Prasowej.

Pieniądze pochodziły z korzyści związanych z popełnieniem czynów zabronionych dotyczących wystawiania faktur poświadczających nieprawdę w zakresie prawa do obniżenia podatku należnego oraz zwrotu różnicy podatku lub zwrotu podatku naliczonegoZ ustaleń postępowania przygotowawczego wynika, że Marek G. uczynił sobie z procederu stałe źródło dochodu. – wyjaśniła prokurator. 

Wszyscy oskarżeni przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów, jak również złożyli wnioski o wydanie wyroków skazujących ich na kary pozbawienia wolności oraz grzywny. Wniosek obejmujący Marka G. przewiduje konieczność orzeczenia przepadku równowartości korzyści majątkowej w kwocie 685 tys. złotych – dodała prokurator Aleksandra Skrzyniarz. 

Marek G. był prezesem gorzowskiej Stali w latach 2020-2022. W czerwcu ubiegłego roku został zatrzymany i tym samym przestał pełnić funkcję sternika klubu.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *