Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Maksym Drabik się tłumaczy! Maciej Kuciapa przywołuje zawodnika – „Maks, ale mogłeś podejść i posłuchać, to tylko minuta czasu”

Maksym Drabik

Autor: Redakcja

Motor Lublin bez problemów pokonał w piątek ZOOleszcz GKM Grudziądz, to jednak w zespole gości atmosfera nie była za ciekawa, a wszystko to przez Maksyma Drabika. Kamery Canal+ wychwyciły moment, w którym Maciej Kuciapa zwrócił uwagę zawodnikowi. W piątek GKM Grudziądz podejmował Motor Lublin w meczu 12. kolejki PGE Ekstraligi. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem klubu z Lublina 55:35.

Atmosfera w zespole gości była napięta, a to wszystko ujęły kamery w „kuchni meczu” emitowanej w niedzielnym Magazynie PGE Ekstraligi w Canal+ Sport 5, nagrano rozmowę Macieja Kuciapy z Maksymem Drabikiem. Trener Koziołków zwrócił uwagę zawodnikowi, że ten nie stawił się w przerwie między biegami na zebraniu zespołu.

Maks, rozmawialiśmy z chłopakami, jakimi ustawieniami jadą itd. Nawet nie podszedłeś na chwilę. Chyba jesteś w dupie z ustawieniami, mogłeś podejść na chwilę, prosiłem cię o to – mówił Kuciapa do zawodnika

Pracujemy nad tym – odpowiedział zawodnik

Pracujesz, ale niektórzy chłopaki są doklejeni bardzo dobrze. Wystarczyło posłuchać – odpowiedział trener Motoru

Każdy z zawodników ustawia inne wartości – odpowiadał Maksym Drabik. – Ja wiem, ale mogłeś podejść na chwilę, Maks! – mówił Kuciapa – Zaczynają mecz od innych ustawień – oznajmił zawodnik

Maks, ale mogłeś podejść i posłuchać, to tylko minuta czasu – dodał trener Motoru, wychodząc z boksu Maksyma Drabika.

Przypomnijmy, że zawodnik w swoich pierwszych dwóch startach zdobył dwa zera, co mogło bardzo frustrować zawodnika i wpłynąć na zachowanie i niepojawienie się na zebraniu drużyny podczas w przerwie między biegami. Zwrócenie uwagi przez Macieja Kuciapę miało pozytywny wpływ na zawodnika, ponieważ następne starty były już udane i łącznie zawodnik uzbierał 8 punktów w meczu.