Przejdź do treści
Aktualności

Maciej Janowski zdradził jak czuł się po Grand Prix w Malili „To była długa podróż”

Maciej Janowski
Fot. Taylor Lanning

Autor: Krzysztof Choroszy

Maciej Janowski zdradził jak czuł się po Grand Prix w Malili „To była długa podróż”

Maciej Janowski z pewnością nie może zaliczyć do udanych ostatniego turnieju Grand Prix. Polak w zawodach na torze w Malili prezentował się mizernie, zdobywając 2 punkty, co dało mu najgorszą w tym sezonie dla niego 15. pozycję. Przypomnijmy, że Janowski jest zawodnikiem miejscowej Dackarny i taki występ na domowym torze może być dodatkowym rozczarowaniem dla samego „Magica”.

Żużel. Tomasz Gollob apeluje do klubów po upadku Piotra Pawlickiego!

Podczas niedzielnych zawodów z cyklu Indywidualnych Mistrzostw Polski, które odbywały się dzień po rundzie w Szwecji, Maciej Janowski udzielił wywiadu dla Canal+, w którym zapytany został o ogromną poprawę względem poprzedniego wieczoru. 31-latek odpowiedział krótko, że jechało mu się zdecydowanie lepiej niż w Malili i sama przyjemność z jazdy jest zdecydowanie większa.

„Zdecydowanie lepszy dzień dzisiaj, lepsza prędkość i zdecydowanie większa przyjemność z jazdy” – mówił Janowski w wywiadzie dla Canal+.

Kapitan wrocławskiej Sparty zdradził, jak czuł się podczas podróży po nieudanych zawodach w Szwecji. „Magic” powiedział, że było ciężko i miał różne myśli, w głowie, których stara się zawsze nie dopuszczać do siebie, lecz po takich zawodach trudno tego uniknąć. Dodał, że niedziela dla niego była dużo lepsza, ponieważ udało im się znaleźć dobre przełożenia i pokazać się z lepszej strony.

„To była długa podróż, po ciężkich zawodach, mnóstwo różnych myśli, oczywiście staram się, nie dopuszczać ich do siebie, ale jednak wiesz, próbujesz przeanalizować to na szybko i dowiedzieć się co poszło nie tak, na szczęście dzisiaj na takim delikatnym zmęczeniu znaleźliśmy dobre przełożenie i staram się tutaj ścigać na dobrym poziomie” – odpowiedział Maciej Janowski.

Dla 31-latka pilska runda Indywidualnych Mistrzostw Polski była bardzo udana, zdobył on 14 punktów i ostatecznie zajął 2. miejsce. Taką samą pozycję zajmuje on w całym cyklu, a przed nim znajduje się tylko Bartosz Zmarzlik, który jednak pewnie kroczy po kolejny tytuł mistrza naszego kraju.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *