Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Lubelskie Koziołki wygrywają pierwszy mecz fazy Play-Off! [RELACJA]

żużel
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Patrycja Kowalczuk

Lubelskie Koziołki wygrywają pierwszy mecz fazy Play-Off! [RELACJA]

Pierwszy mecz fazy Play-Off pada łupem PLATINUM Motor Lublin. Apator Toruń postawił twarde warunki gościom i przed rewanżem traci tylko 5 punktów. Cały mecz obfitował w niesamowite zwroty akcji – od festiwalu upadków po zacięte ściganie na dystansie.

Interesująca I seria

Najlepiej spod taśmy wyszła para gości, jednak gospodarze przypuścili atak i cały bieg zakończył się wynikiem 4:2 dla Motoru. W biegu drugim za Kacpra Grzelaka wystartuje Mateusz Cierniak. Najlepiej wystartował Mateusz Cierniak. Na wyjściu z drugiego łuku Mateusz Affelt docisnął Bańbora do bandy i spowodował jego upadek. Affelt został wykluczony z powtórki tego biegu. Natomiast Bartosz Bańbor otrzymał żółtą kartkę za niewłaściwy gest w kierunku Affelta wykonanym po upadku.

Żużel. Niesportowe zachowanie! Junior pokazał środkowy palec!

Świetny start Mateusza Cierniaka oraz Bartosza Bańbora. W trzecim biegu najlepiej spod taśmy wyszła toruńska para, w pogoń za którą rzucił się Bartosz Zmarzlik. Natomiast w tym biegu kompletnie nie liczył się Dominik Kubera, który przywiózł 0. Cały bieg zakończył się remisem. W biegu nr 4 za Bartosza Jaworskiego pojedzie Mateusz Cierniak. Bieg został przerwany po upadku Kacpra Grzelaka, który zahaczył nogą o trawę. Grzelak został wykluczony z powtórki biegu czwartego.

W powtórce biegu doszło do upadku Pawła Przedpełskiego, który walczył z Cierniakiem o prowadzenie w tym biegu. Mateusz Cierniak został wykluczony z kolejnej powtórki biegu czwartego. Wynik meczu po pierwszej serii to 11:12.

Wyrównana II seria

Za Jaworskiego w biegu nr 5 pojedzie Mateusz Cierniak. Pierwszy start II serii zakończył się remisem. W biegu szóstym najlepiej wystartował Rosjanin z polskim obywatelstwem, w pogoń za którym rzuciła się lubelska para. Bieg zakończył się wynikiem 4:2 dla Motoru po przepięknym ataku Jarosława Hampela. W siódmej gonitwie najlepiej wystartowali torunianie, jednak dosyć szybko dopadł ich Bartosz Zmarzlik. Cały bieg zakończył się wynikiem 4:2 dla Apatora i w całym meczu jest 20:21.

Motor zwiększa prowadzenie

Kolejny raz Bartosza Jaworskiego zastąpi Mateusz Cierniak. Bieg bez większych historii zakończył się remisem. Bieg 9 po świetnym starcie lubelskiej pary zakończył się podwójnym zwycięstwem gości. Po świetnym ataku na pierwszym okrążeniu Zmarzlik dojeżdża na pierwszym miejscu, a za nim linię mety przecięła toruńska para. Wynik meczu to 24:29.

Brak zmian po IV serii

Mateusz Cierniak kolejny raz zastąpi na starcie Bartosza Jaworskiego. Bardzo dobrze wystartował Wiktor Lampart, którego na ostatnim łuku minął Jarek Hampel, natomiast jako trzeci metę przeciął Mateusz Cierniak. Bieg 12 był biegiem bez historii i zakończył się remisem. Robert Lambert zastąpi Pawła Przedpełskiego w biegu 13. Lambert drgnął na starcie przez co miał najgorszy start ze wszystkich, jednak dał radę wyprzedzić Lindgrena i Apator zakończył ten bieg wynikiem 4:2. Wynik meczu to 36:41.

Nominowane

W biegu 14 pojedą: Dominik Kubera, Patryk Dudek, Fredrik Lindgren, Wiktor Lampart. W biegu 15 pod taśmą zameldują się: Emil Sajfutdinow, Jarosław Hampel, Robert Lambert, Bartosz Zmarzlik.
Najlepiej wystartowała lubelska para, która sukcesywnie buduje przewagę nad toruńską parą. Motor wygrywa bieg 5:1 i tym samym wygrywa pierwszy ćwierćfinałowy dwumecz.
Fatalny start Zmarzlika i niesamowite ściganie na dystansie pomiędzy zawodnikami. Apator wygrał podwójnie ostatni bieg i cały mecz zakończył się wynikiem 42:47.

T

FOR NATURE SOLUTIONS KS APATOR TORUŃ

NrNazwiskoIIIIIIIVVXIVXVRazem
9Robert Lambert231012+19+1
10Paweł Przedpełski3104
11Patryk Dudek032218
12Wiktor Lampart201+1205+1
13Emil Sajfutdinov1+1233312+1
14Mateusz AffeltW202
15Krzysztof Lewandowski101+12+1
16Nicolai Heiselberg

PLATINUM MOTOR LUBLIN

NrNazwiskoIIIIIIIVVXIVXVRazem
1Jarosław Hampel332+13011+1
2Dominik Kubera0133310
3Fredrik Lindgren11+1202+16+2
4Bartosz Jaworski
5Bartosz Zmarzlik3232111
6Kacper GrzelakW00
7Bartosz Bańbor2+1002+1
8Mateusz Cierniak3W21+117+1

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *