Przejdź do treści
Aktualności/Liga Duńska

Liga duńska zablokowała start Rosjanina. „Obiecuję w następnym życiu podjąć prawidłową decyzję o miejscu urodzenia”

Ostre słowa Gleba Czugunowa
Fot. Jakub Malec

Autor: Jakub Bielak

Liga duńska zablokowała start Rosjanina. „Obiecuję w następnym życiu podjąć prawidłową decyzję o miejscu urodzenia”

Gleb Czugunow miał w środowe popołudnie wystartować w meczu ligi duńskiej. Zawodnik poinformował jednak na Instagramie, że Duńczycy na parę godzin przed spotkaniem poinformowali go, że jego start jest niemożliwy. Powód? Jego rosyjskie pochodzenie.

Czugunow od lat rywalizuje na torach żużlowych jako Polak. Bierze udział w mistrzostwach Polski, a także w polskich eliminacjach do cyklu FIM Speedway Grand Prix oraz Tauron Speedway Euro Championship. Oczywiście wielu kibiców nadal ma wątpliwości co do sytuacji sprzed lat, kiedy to zawodnik otrzymywał polskie obywatelstwo, niemniej jednak z prawnego punktu widzenia (a także tego sportowego) jest w pełni Polakiem.

W lidze duńskiej doszli jednak do wniosku, że start zawodnika o rosyjskim pochodzeniu godzi w dobre imię tej ligi. Żużlowiec został poinformowany o decyzji na kilka godzin przed spotkaniem i nie omieszkał tego sarkastycznie skomentować na Instagramie. Wrzucił on emotkę klauna obok nazwy duńskiej federacji i wymowny podpis [PISOWNIA ORYGINALNA]:

Dzisaj Duńska Federacja Motocyklowa odmówiła mi możliwości jazdy w lidze duńskiej kilka godzin przed meczem ze „względu na moje Rosyjskie pochodzenie” Przepraszam Duńską moto federację i obiecuję przed następnym życiu podjąć prawidłową decyzję o miejscu swojego urodzenia” – napisał Czugunow.

438170161 1124646025242144 6992331275283411497 n
Fot. Jakub Malec
Gleb Czugunow
Fot. Sonia Kaps

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *