Przejdź do treści
Aktualności/Liga Duńska/Ligi Zagraniczne

Leon Madsen cieszy się z powrotu do domu

Leon Madsen

Autor: Małgorzata Olejniczak

Leon Madsen cieszy się z powrotu do domu

W 2021 Leon Madsen podpisał dwuletni kontrakt z Nordjysk Elite Speedway i w zakończonym sezonie zdążył jeszcze wystąpić w dwóch domowych spotkaniach z Team Fjelsted i Esbjerg Vikings. W tych meczach zdobył 35 punktów w 12 biegach, co daje mu średnią 2,92 punktu na mecz. Duńczyk wraz z Matejem Zagarem mają być liderami zespołu, w którym miejsce znaleźli tacy zawodnicy jak: Thomas Jørgensen, Ulrich Østergaard, Mathias Thornblom, Jan Kvech, Damian Dróżdż, Hubert Łęgowik, Sam Jensen, Paco Castagna, Matic Ivacic, Joel Andersson i Tobias Thomsen.

Władze klubu nie mają wątpliwości, że Leon Madsen to światowej klasy żużlowiec, na którego zawsze można liczyć, a klub jest bardzo dumny z tego że ma doskonałego zawodnika w swoim składzie.

„Leon Madsen to pierwszoplanowa postać, zarówno dla Nordjysk Elite Speedway, jak i ogólnie dla całej Speedway Ligaen. To wielki sukces dla wszystkich osób związanych z Nordjysk Elite Speedway i Brovst Speedway Club, że ponownie pojedzie w lidze duńskiej. Leon wystąpił dla nas w dwóch meczach w 2021 roku, i naprawdę zaimponował wszystkim w drużynie, zarówno na torze, jak i poza nim, gdzie swoim wielkim zaangażowaniem, jako lider drużyny pomógł rozbudzić zwycięską mentalność na w zespole” powiedział menedżer zespołu Janus Millard .

Także sam Leon Madsen nie może się doczekać sezonu 2022 i powrotu do Speedway League i Nordjysk Elite Speedway

„Dzięki wsparciu kibiców klubu, sponsorów itp. mam duże oczekiwania, że Nordjysk Elite Speedway zrobi krok do przodu i dotrze do finału w nadchodzącym sezonie. Spotkanie przeciwko Team Fjelsted było absolutnie fantastyczne. Było to prawdopodobnie jedno z najlepszych spotkań rozgrywanych w Danii w ostatnim czasie. Świeciło słońce, tor był idealnie przygotowany, a na trybunach zasiadło mnóstwo kibiców. Więc oczywiście miło było wrócić do domu, i spotkać się z niektórymi z moich duńskich fanów, którzy wspierają mnie na co dzień w serii Grand Prix i nie tylko. Ponadto, oczywiście wspaniale było również pomóc Nordjysk Elite Speedway w odniesieniu domowego zwycięstwa nad Esbjerg Vikings. Myślę, że będzie ich znacznie więcej i nie mogę się doczekać” – dodał zawodnik dla nordjysk-elite-speedway.dk

Jeśli chodzi o osobisty cel Madsena na 2022 rok, zawodnik jasno wskazał, że chce znów walczyć o zwycięstwo w Pucharze Świata.

fot. Emila Hamerska-Lengas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×