Przejdź do treści
Aktualności/Liga Angielska/Ligi Zagraniczne

Leicester Lions wracają do Premiership i odpalają dwie bomby transferowe

liga angielska
Fot. Leicester Lions

Autor: Małgorzata Olejniczak

Leicester Lions wracają do Premiership i odpalają dwie bomby transferowe

British Speedway Promoters w czwartek potwierdziło, że Premiership, w sezonie 2023 powiększona zostanie do siedmiu drużyn. Do najlepszej ligi brytyjskiej dołączyła ekipa Leicester Lions, która pojedzie w najwyższej klasie rozgrywkowej po raz pierwszy od 2018 roku.

Co więcej, właściciele klubu z wysokiego pułapu rozpoczęli budowę składu na nadchodzące rozgrywki. Najpierw potwierdzili transfer Chrisa Harrisa, ostatnio występującego w Peterborough Panthers, który wedle słów współwłaściciela Stewarta Dicksona „sprawdził się już na poziomie Premiership, i znając ligowe tory będzie służył zespołowi swoim doświadczeniem”.

Następnie zaś odpalili drugą bombę transferową, ogłaszając sprowadzenie, z Belle Vue Aces aktualnego mistrza kraju – Maxa Fricke’a. Australijczyk ma być jednym z liderów ekipy z Leicester.

Prace na torze w Świętochłowicach coraz bardziej zaawansowane

Nie ma absolutnie żadnych wątpliwości, że Max jest wielkim wzmocnieniem dla Leicester i jesteśmy zachwyceni, mogąc go sprowadzić do klubu. Wspaniale jest mieć go w drużynie i myślę, że ten transfer pokazuje ambicję klubu i deklarację konkurowania z najlepszymi w tej lidze – stwierdził Stewart Dickson.

Jak podały władze brytyjskiego żużla format ligi pozostanie bez zmian. Każda z drużyn pojedzie dwa mecze u siebie i dwa na wyjeździe, a cztery najlepsze kluby awansują do fazy play – off.

fot. Facebook Leicester Lions Speedway

MAGAZYN ŻUŻLOWY ONLINE – BEST SPEEDWAY TV

Leicester Lions wracają do Premiership i odpalają dwie bomby transferowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *