Żużel - Best Speedway Tv

Kto bliżej półfinału? Zapowiedź Moje Bermudy Stal Gorzów- For Nature Solutions Apator Toruń | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Stal Gorzów

Kto bliżej półfinału? Zapowiedź Moje Bermudy Stal Gorzów- For Nature Solutions Apator Toruń

Kto bliżej półfinału? Zapowiedź Moje Bermudy Stal Gorzów- For Nature Solutions Apator Toruń

W najbliższą niedzielę na stadionie Edwarda Jancarza gorzowianie podejmą zespół z Torunia. W pierwszym ćwierćfinałowym meczu minimalnie lepsi okazali się goście, a zawody zakończyły się wynikiem 44:46.

Trudne zadanie czeka drużynę z województwa kujawsko-pomorskiego. Zawiedli swoich kibiców i nie wykorzystali szansy. Tym razem do tego meczu gorzowianie przystąpią z Martinem Vaculikiem i Oskarem Paluchem. Zabraknie jedynie Andersa Thomsena. Dodatkowym atutem miejscowych będzie to, że jadą u siebie. W tym sezonie na stadionie Jancarza zwyciężyła tylko jedna drużyna i był to Motor Lublin czy torunianie są w stanie zwyciężyć?

Zobacz klasyfikacje Speedway Grand Prix! Trzy turnieje do końca mistrzostw! Bewley już na podium! Janowski i Dudek tuż za!

W ekipie z Torunia słabo spisał się Jack Holder, czym rozgniewał toruńskich fanów. Australijczyk kiedyś reprezentował barwy gorzowskiej Stali, więc dobrze zna gorzowski owal. Paweł Przedpełski również lubi ścigać się na stadionie Edwarda Jancarza. Liderami przyjezdnych są Patryk Dudek i Robert Lambert. Formacja juniorska Apatora to Krzysztof Lewandowski i Denis Zieliński. Występy młodzieżowe będą kluczowe w tym spotkaniu.

Stalowcy są w komfortowej sytuacji. Jadą u siebie i przegrali na MotoArenie tylko dwoma punktami. Jednak Stanisław Chomski zawsze powtarza, że nie należy popadać w huraoptymizm i nigdy nie należy lekceważyć przeciwnika. Najskuteczniejszym żużlowcem w zespole gospodarzy jest Bartosz Zmarzlik. Pojedynki między kapitanem żółto-niebieskich a Patrykiem Dudkiem będą bardzo emocjonujące. Do ścigania po kontuzji wraca Martin Vaculik. Fani z miasta nad Wartą liczą na dobry wynik Słowaka.

Patrick Hansen dzięki uprzejmości Vaculika korzystał na meczu w Toruniu z jego silników. Tym razem Duńczyk będzie musiał radzić sobie sam. Jednak wszystko wskazuje na to, że jest na dobrej drodze. Szymon Woźniak, ostatnio jeździ w kratkę, ale jest to zawodnik, który może odpalić w najważniejszym momencie i na to liczą kibice. Na pozycji juniorskiej w Stali Gorzów pojadą Mateusz Bartkowiak i Oskar Paluch. Na papierze lepiej wygląda duet gorzowski, jednak zobaczymy, jak będzie wyglądać to w praktyce.

Która drużyna będzie się cieszyć z wejścia do półfinału? Czy For Nature Solutions Apator Toruń wywalczy 44 punkty? Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy w niedzielny wieczór. Początek spotkania o 19:15.


Awizowane składy

Moje Bermudy Stal Gorzów
9. Szymon Woźniak
10. Patrick Hansen
11. Martin Vaculik
12. Anders Thomsen
13. Bartosz Zmarzlik
14. Oskar Paluch
15. Mateusz Bartkowiak

For Nature Solutions Apator Toruń
1. Jack Holder
2. Paweł Przedpełski
3. Patryk Dudek
4. zastępstwo zawodnika
5. Robert Lambert
6. Krzysztof Lewandowski
7. Denis Zieliński

fot. Łukasz Wilk

Zostaw komentarz

×