Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Krzysztof Kasprzak ostro o decyzji sędziego

Krzysztof Kasprzak
Fot. Sonia Kaps

Autor: Krzysztof Choroszy

Krzysztof Kasprzak ostro o decyzji sędziego

W biegu 4. niedzielnego meczu PGE Ekstraligi, pomiędzy Wilkami Krosno a Spartą Wrocław, miał miejsce incydent. Krzysztof Kasprzak na ostatnim okrążeniu ostro walczył z Piotrem Pawlickim, w wyniku czego otrzymał żółtą kartkę. Po wyścigu zawodnik krośnieńskiej drużyny ostro skrytykował decyzję sędziego.

Trzy punkty jadą do Zielonej Góry, Enea Falubaz nadal niepokonany – Abramczyk Polonia Bydgoszcz – Enea Falubaz Zielona Góra [RELACJA]

Reporterka Canal+ zapytała Krzysztofa Kasprzaka o to, jak skomentuje on całą tę sytuację. Polak odparł, że kompletnie nie zgadza się z decyzją sędziego w tej sytuacji, tłumacząc, że nie zrobił nic, co byłoby niezgodne z przepisami.

„No nie no, jak dotykam zawodnika rurką i jest żółta kartka, to nie” – odpowiedział Krzysztof Kasprzak w wywiadzie dla Canal+

Następnie krajowy lider Wilków został zapytany o nogę, która poszła w stronę Piotra Pawlickiego. Kasprzak powiedział, że zawsze jeździ z nogą przy haku, tak samo jak Pawlicki i pozostali żużlowcy, a przy szczepieniu się z zawodnikiem wrocławskiej Sparty po prostu mu ją wyrwało. Tłumaczył, że w przypadku kontaktu, przy takiej prędkości, noga sama odskakuje, więc była to normalna sytuacja.

„Nogę zawsze mam przy haku, jak każdy, nawet Piotrek. Jak się z nim szczepiłem, to wyrwało mi nogę samoczynnie. Jak wjeżdżasz przy 120 km/h i kogoś dotkniesz, to ta nóżka sama odskoczy, więc normalne w żużlu” – mówił Kasprzak.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *