Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Kompletny Wiktor Przyjemski. Abramczyk Polonia Bydgoszcz pewnie pokonuje Arged Malese Ostrów [RELACJA]

Przyjemski
Fot. Sonia Kaps

Autor: Piotr Dzierliński

Kompletny Wiktor Przyjemski. Abramczyk Polonia Bydgoszcz pewnie pokonuje Arged Malese Ostrów [RELACJA]

W słonecznej Bydgoszczy miejscowa Polonia na własnym owalu zmierzyła się z Arged Malesa Ostrów. Reprezentanci województwa wielkopolskiego nie mieli zbyt dużo do powiedzenia w tym spotkaniu. Mecz kończy się wynikiem 56:34 dla gospodarzy.

Wolverhampton Wolves liderem Premiership, debiut Artioma Łaguty – raport z Wysp Brytyjskich

Spotkanie rozpoczęło się od pewnego zwycięstwa Kennetha Bjerre. W wyścigu młodzieżowym nie doczekaliśmy się sensacji i Wiktor Przyjemski po raz kolejny dowozi trzy punkty, jego kolega z pary Olivier Buszkiewicz przywiózł za swoimi plecami juniora Arged Malesy Ostrów Sebastiana Szostaka. Wyścig trzeci po raz kolejny zwyciężył reprezentant Danii Andreas Lyager. Powracający po kontuzji David Bellego daleko za rywalami dojechał do mety. Pierwszą serię startów zakończył swoją wygraną Wiktor Przyjemski. Mimo świetnego startu Sebastian Szostak nie zdobył punktu. Po pierwszej serii 15:9 dla gospodarzy.

W biegu piątym trener gości pokusił się o rezerwę taktyczną, z której pojechał Oliver Berntzon. Szwed musiał oglądać plecy Davida Bellego, który pokazał się z wiele lepszej strony, niż w swoim pierwszym starcie. Grzegorz Walasek do samego końca próbował minąć Kennetha Bjerre, ale bez skutku. Pierwszej sensacji doczekaliśmy się już w szóstej gonitwie tego dnia. Olivier Buszkiewicz sensacyjnie pokonuje Olivera Berntzona oraz Matiasa Nielsena. Natomiast daleko z przodu frunął Andreas Lyager. Na zakończenie drugiej serii startów mieliśmy pierwsze trzy punkty po stronie Arged Malesy Ostrów, a autorem tego został Tobiasz Musielak. Goście odrabiają straty do 10 punktów. 26:16 dla Abramczyk Polonia Bydgoszcz.

Victor Palovaara w trzecim swoim starcie po raz kolejny nie wystąpił, w jego miejsce wskoczył Tobiasz Musielak, który za swoimi plecami czuł przez cały wyścig oddech niepokonanego Kennetha Bjerre. Junior bydgoskiej polonii Wiktor Przyjemski znów daleko z przodu. Dziewiąty wyścig tego dnia dostarczył nam wiele emocji. W miejsce bezradnego Daniela Jeleniewskiego pojechał Benjamin Basso.

Duńczyk przez całe cztery okrążenia prowadził. Na samej kresce minął go Oliver Berntzon. Szymon Szlauderbach na ostatnim miejscu zanotował defekt. 10 wyścig tego dnia zwycięża David Bellego. Francuz po wybitnym starcie pewnie zdobył trzy „oczka”. Z tyłu walka o dwa punkty, w której obronił się Tobiasz Musielak. 36:24 dla gospodarzy.

Benjamin Basso drugi raz zaprezentował się w tym spotkaniu i tym razem z Davidem Bellego zdobyli pewne podwójne zwycięstwo dla swojego zespołu. Oliver Berntzon i Grzegorz Walasek totalnie bez żadnych szans. Po raz drugi w tym spotkaniu Kenneth Bjerre zdobył trzy punkty. Jakub Krawczyk po niesamowitym starcie, był na prowadzeniu, ale zabrakło doświadczenia, aby pokonać seniora Abramczyk Polonii Bydgoszcz.

Wiktor Przyjemski wystąpił w biegu kończącym bieg czwartej serii startów i pewnie dopisał na swoje konto trzy punkty. Jakub Krawczyk, który pojawił się na torze za Victora Palovaare dość sensacyjnie pokonał Andreasa Lyagera. Przed biegami nominowanymi 48:30, dla bydgoskiej polonii.

W biegu nominowanym Wiktor Przyjemski przypieczętował komplet 15 punktów w całym spotkaniu. Matias Nielsen bronił się przed szarżami Andreasa Lyagera, ale górą zawodnik Arged Malesy Ostrów. W ostatnim biegu zawodów David Bellego kładł duży nacisk na Olivera Berntzona i na ostatnim okrążeniu reprezentant Francji pomknął przed Szweda. Spotkanie zakończyło się rezultatem 56:34 na korzyść gospodarzy Abramczyk Polonia Bydgoszcz.

Arged Malese Ostrów

NrNazwiskoIIIIIIIVXIVXVRazem
1Oliver Berntzon22130210
2Matias Nielsen2011+126+1
3Victor Palovaara00
4Grzegorz Walasek20013
5Tobiasz Musielak1+1322008+1
6Sebastian Szostak000
7Jakub Krawczyk2102207
8Jakub Poczta

Abramczyk Polonia Bydgoszcz

NrNazwiskoIIIIIIIVXIVXVRazem
9Daniel Jeleniewski101
10Szymon Szlauderbach12D3
11Kenneth Bjerre311319
12David Bellego0333312
13Andreas Lyager331119
14Wiktor Przyjemski3333315
15Olivier Buszkiewicz12+103+1
16Benjamin Basso22+14+1

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×