Przejdź do treści
Aktualności/Liga Angielska/Ligi Zagraniczne

Kolejna wygrana King’s Lynn Stars

King's Lynn

Autor: Małgorzata Olejniczak

Kolejna wygrana King’s Lynn Stars

W jedynym czwartkowym spotkaniu (21.04.), w ramach Premiership League Cup, zespół King’s Lynn Stars, na własnym obiekcie pokonał Peterborough Panthers 47:43. Dzięki tej wygranej Gwiazdy z sześcioma punktami zajmują drugą pozycję w grupie południowej, tracąc do Panter 2 oczka. Mają jednak do odjechania jeszcze dwa zaległe spotkanie z zespołem Ipswich Witches, co stawia ich w roli faworyta do jazdy w meczu finałowym.

king

Czwartkowe zawody trzymały kibiców w napięciu do samego końca. Po czternastu startach obie ekipy zgromadziły po 42 punkty, i przebieg finałowego biegu miał decydować o końcowym rezultacie. Lepszy w nim okazał się duet gospodarzy Josh Pickering – Niels Kristian Iversen, który za plecami przywiózł parę Ulrich Ostergaard – Chris Harris.

Motorem napędowym ekipy gospodarzy byli wspomniany Pickering, który zdobył 12 punktów z bonusem oraz Richie Worall – 10 oczek i bonus. Pantery swą siłę opierały na trzech filarach: Benjaminie Basso (14+1), Ulrichu Ostergaardzie (11) i Chrisie Harrisie (11), a mimo to nie zdołały wygrać na Adrian Flux Arena. Z pewnością przyczyniły się do tego absencja Michaela Palm Tofta oraz słabsza postawa Hansa Andersena.

King’s Lynn Stars – Peterborough Panthers 47:43


King’s Lynn Stars 47: Josh Pickering 12+2, Richie Worrall 10+1, Niels-Kristian Iversen 8+2, Lewis Kerr 5+1, Thomas Jorgensen 5, Richard Lawson 4+2, Jack Thomas 3


Peterborough Panthers 43: Benjamin Basso 14+1, Ulrich Ostergaard 11, Chris Harris 11, Scott Nicholls 3+1, Hans Andersen 3+1, Jordan Palin 1, Michael Palm Toft z/z

fot. fb/ klspeedway

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *