Kolejna liga zablokowała możliwość jazdy rosyjskim zawodnikom
Kolejna liga zablokowała możliwość jazdy rosyjskim zawodnikom
Żużel bez Rosjan? Taki scenariusz jest coraz bardziej prawdopodobny. Stanowczą decyzję w tej kwestii podjęło już FIM, FIM Europe i PZM, a teraz na sytuację zareagowała również Duńska Federacja Motocyklowa.
W związku z inwazją Rosji na Ukrainę sportowcy reprezentujący kraj agresora powoli są pozbawiani możliwości występów poza swoim krajem. W żużlu Rosjanie zostali już wykluczeni z mistrzostw świata, mistrzostw Europy i ze wszystkich zawodów rozgrywanych na terenie Polski. Decyzję FIM-u poparła Duńska Federacja Motocyklowa, czego efektem będzie zakaz startu w Speedway Ligaen dla Rosjan i Białorusinów.
W teorii nie zmieni to zbyt wiele, bo rosyjscy żużlowcy nie mieli w Danii podpisanych kontraktów, ale taki ruch sprawi, że nie będą mogli tego zrobić po wykluczeniu z pozostałych rozgrywek. W najbliższym czasie podobną decyzję mają podjąć również Szwedzi, tym samym Rosjanom nie pozostanie zbyt wiele możliwości poza jazdą w rodzimej lidze.
fot. Emilia Hamerska-Lengas
- Falubaz Zielona Góra – Oskar Hurysz bez mechanika. Junior zdradza kulisy odejścia do wicemistrza świata
- Bartosz Zmarzlik na torze! Mistrza świata już po pierwszym treningu
- Janusz Kołodziej uratuje resztki żużla w Tarnowie? Będzie drużyna w DMPJ!
- Żużel. Tak wyglądałaby PGE Ekstraliga 2026 z KSM. Jeden klub miałby ogromny problem
- Żużel. Powrót to dopiero początek. Śląsk Świętochłowice celuje w Metalkas 2. Ekstraligę