Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Kolejarz Rawicz rozpoczął przygotowania do sezonu 2022

Kolejarz Rawicz

Autor: Jakub Żak

Kolejarz Rawicz rozpoczął przygotowania do sezonu 2022

Choć do zbliżającego się sezonu 2. Ligi Żużlowej zostało jeszcze kilka miesięcy, to drużyna z Rawicza już teraz rozpoczęła przygotowania kondycyjne dla zawodników. Klub pochwalił się tym w swoich mediach społecznościowych, a trener Świderski i Daniel Kaczmarek udzielili również krótkiego komentarza odnośnie trwających treningów.

„Trochę przerwy było od sezonu do dzisiaj, więc zawodnicy pozwolili sobie trochę więcej zjeść i odstawić na bok ćwiczenia, więc ten pierwszy trening jest trochę trudny dla płuc, ale dzisiaj ma być ciężko, żeby później było łatwo, bo o to chodzi” – mówi trener Rawiczan – W związku z tym, że mamy tutaj grupę z całej polski, to w grudniu spotykamy się raz w tygodniu, a w styczniu planujemy tygodniowy obóz w górach, tam już będzie większa grupa, a te treningi będą odbywały się codziennie”.

Warto zaznaczyć, że szkoleniowiec Kolejarza czynnie uczestniczy w treningach razem z zawodnikami – „Starem się mieć na to oko i czuć na sobie, jak to wygląda. Mamy tutaj panią trener Aldonę, która bacznie nas tutaj pilnuje, ale ja też pewne uwagi dorzucam i dobrze ta współpraca wygląda” – powiedział Piotr Świderski.

Komentarza udzielił również nowy nabytek „Niedźwiadków” Daniel Kaczmarek, który podkreślił, że swoje treningi rozpoczął już jakiś czas temu – Jesteśmy po pierwszym treningu klubowym. Są tu krajowi seniorzy, juniorzy, oraz Matic Ivacic, więc fajnie się spotkać, poznać nowych kolegów z drużyny i spędzić wspólnie czas. Ja już wcześniej zacząłem treningi, ale na pewno jest to fajne urozmaicenie i cieszę się, że będą się odbywać w każdy piątek aż do wyjazdu na tor”.

źródło: Kolejarz Rawicz/Facebook

fot. Sandra Rejzner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *