Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Kolejarz Opole lepszy po emocjonującym spotkaniu. O wyniku decydował ostatni wyścig [RELACJA]

Kolejarz Opole
Fot. Roman Biliński

Autor: Bartosz Glapiak

Kolejarz Opole lepszy po emocjonującym spotkaniu. O wyniku decydował ostatni wyścig [RELACJA]

W niedzielę prócz spotkań PGE Ekstraligi byliśmy również świadkami emocji w Krajowej Lidze Żużlowej. Na stadionie w Opolu miejscowy OK Kolejarz mierzył się z Optibet Lokomotivem Daugavpils. Po emocjonującym spotkaniu górą okazali się być zawodnicy gospodarzy.

Inauguracyjna gonitwa padła łupem gości, jednak gospodarze odpowiedzieli już w biegu juniorskim. Młodzieżowcy stoczyli walkę na torze i zdaniem sędziego była ona niesportowa. Po wyścigu arbiter ukarał żółtą kartką Jakuba Fabisza, który bronił się nogami przed atakami Artioma Junho. Dobrze zawody rozpoczęli liderzy OK Kolejarza – Robert Chmiel i Paweł Miesiąc, którzy zapisali na swoim koncie po trzy punkty.

Po przerwie miejscowi wyszli na prowadzenie. W biegu nr 7 Stanisław Melnychuk i Paweł Miesiąc pokonali dotychczasowego lidera Optibet Lokomotivu – Jewgienija Kostygowa. Opolanie utrzymywali przewagę także w trzeciej serii startów. Obie ekipy wymieniły się ciosami, lecz to gospodarze dalej prowadzili 6 punktami.

Ważną w kontekście końcowego wyniku okazała się jedenasta gonitwa. Para Pedersen-Melnychuk pokonała 4:2 Rene Bacha oraz Kjastasa Puodżuksa i powiększyła przewagę. Przed biegami nominowanymi OK Kolejarz nie dał szans rywalom na odrobienie strat. Sztab szkoleniowy Łotyszy zastosował w wyścigu trzynastym rezerwę taktyczną. Za sprawą wygranej Worralla przyjezdni zbliżyli się do przeciwników na sześć punktów, co dawało im możliwość roszad w decydujących gonitwach.

W pierwszej odsłonie wyścigu czternastego upadek zanotował Stanisław Melnychuk. Ukrainiec został wykluczony z powtórki tego biegu, w której zwyciężyli goście, zbliżając się do zespołu Kolejarza Opole na cztery punkty. O wyniku zadecydować miał więc wyścig piętnasty. W nim na torze pojawili się najlepsi zawodnicy popołudnia w Opolu. Lars Skupień i Robert Chmiel nie zawiedli miejscowych, wygrywając stosunkiem 4 do 2 i przypieczętowując zwycięstwo opolan wynikiem 48:42.

W drużynie OK Kolejarza Opole najlepiej zaprezentowali się uczestnicy wyścigu piętnastego. Robert Chmiel i Lars Skupień zanotowali bardzo dobre występy, zapisując na swoim koncie po 11 punktów. Z kolei w obozie gości z Daugavpils brylowali Steve Worrall i Daniił Kołodinski. Brytyjczyk zawody skończył z 12 „oczkami”, natomiast Łotysz zdobył o jedno mniej od swojego kolegi z zespołu. Na pewno uwagę zwracają również dwa wykluczenia dobrze dysponowanego Rene Bacha, które mogły przesądzić o porażce przyjezdnych.

OK Kolejarz Opole: 48

9. Stanisław Melnyczuk – 7 (1,3,2,1,w)
10. Paweł Miesiąc – 5+1 (3,2*,d,0)
11. Lars Skupień – 11 (0,3,3,2,3)
12. Kevin Juhl Pedersen – 7 (0,1,1,3,2)
13. Robert Chmiel – 11 (3,3,2,2,1)
14. Jakub Fabisz – 3 (1,1,1)
15. Oskar Stępień – 4+1 (3,0,1*)
16. Emil Breum – NS

Optibet Lokomotiv Daugavpils: 42

1. Kjastas Puodżuks – 5+1 (2*,2,1,0)
2. Steve Worrall – 12+1 (2,1*,3,3,3,0)
3. Daniił Kołodinski – 11 (3,2,3,1,2)
4. Rene Bach – 7 (2,w,w,2,3)
5. Jewgienij Kostygow – 5+1 (1*,1,2,-,1)
6. Artiom Juhno – 0 (0,0,0)
7. Nikita Kaulins – 2 (2,0,0)

Wyniki za: aplikacja Polskiżużel.pl

Żużel
Fot. Roman Biliński
kolejarz opole 2
Fot. Roman Biliński

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *