Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Indywidualne

Czy Kacper Mania postawi kropkę nad i? Puchar Ekstraligi 250cc [Zapowiedź]

Kacper Mania
Fot. Unia Leszno/Facebook

Autor: Krzysztof Grzęda

Czy Kacper Mania postawi kropkę nad i? Puchar Ekstraligi 250cc [Zapowiedź]

W środę na torze w Ostrowie Wielkopolskim odbędzie się ostatnia runda Pucharu Ekstraligi. Kacper Mania stoi przed bardzo dużą szansą na końcową wygraną w cyklu.

Będzie to drugie podejście do turnieju w Ostrowie. Pierwotnym terminem był 31 lipca, ale z powodu opadów deszczu został on odwołany. Nowy termin zawodów został wyznaczony na 6 września, choć dość długo nie był znany.

Po dotychczas rozegranych ośmiu rundach Kacper Mania ma w klasyfikacji generalnej 100 punktów, drugi Filip Bęczkowski 92, a trzeci Damian Miller 75 “oczek”. Pierwszy poza podium jest Oskar Kręglicki ze stratą siedmiu punktów do Millera. Między tymi zawodnikami prawdopodobnie rozstrzygnie się rywalizacja o podium. Prawdopodobnie, albowiem teoretyczne szanse na najniższy stopień podium ma jeszcze Denis Andrzejczak, ale aby tak się stało musiałby on zdobyć w Ostrowie minimum 14 punktów więcej od Damiana Millera i liczyć, że Oskar Kręglicki nie przekroczy bariery ośmiu punktów.

Do zapewnienia sobie miejsca na podium Miller potrzebuje minimum 9 “oczek” zakładając, że Oskar Kręglicki wygra zawody z kompletem punktów. Już pewne jest, że dwa najwyższe miejsca zajmą Kacper Mania i Filip Bęczkowski. Obecnie prowadzi Mania z przewagą ośmiu punktów nad Bęczkowskim. Przy założeniu, że Gorzowianin zdobędzie 15 “oczek” Manii do zapewnienia tytułu wystarczy przywieźć 8 punktów. A co gdyby zawodnicy na podium klasyfikacji generalnej mieli taki sam dorobek? Wtedy czekają nas biegi dodatkowe z ich udziałem.

Do faworytów zawodów oprócz zawodników wymienionych powyżej można dopisać jeszcze kilka nazwisk. Należy do nich bez wątpienia Paweł Sitek. Reprezentant gospodarzy w ostatnim czasie znajduje się w bardzo dobrej formie. Podczas Mistrzostw Europy Par stworzył on parę z Węgrem Zoltanem Lovasem. Spisał się bardzo dobrze notując 12 punktów w pięciu startach. W miniony piątek startował w Drużynowym Pucharze Ekstraligi w Częstochowie i spisał się fenomenalnie wygrywając cztery wyścigi.

Dodatkowo może on liczyć na atut własnego toru. Na uwadze trzeba mieć również Mikołaja Kroka. Zawodnik Stali Gorzów Wielkopolski znajduje się w klasyfikacji generalnej bezpośrednio za Sitkiem. Podobnie jak ostrowianin, ostatnie tygodnie może zaliczyć do udanych. Podczas dwóch ostatnich rund DPE stracił on zaledwie 2 punkty, przegrywając jedynie z Alanem Ciurzyńskim i rzeczonym Pawłem Sitkiem.

Podczas rundy w Ostrowie Wielkopolskim swój debiut zaliczy dwójka zawodników. Są to Franciszek Dymowski oraz Dawid Rozpędek. Dymowski dotychczas ścigał się w Drużynowej odmianie Pucharu Ekstraligi i Pucharze GKSŻ i nie notuje on zbyt dobrych wyników. W DPE ma on średnią 1,235 pkt/bieg. Natomiast Rozpędek dopiero zaczyna swoją przygodę z motycyklami o pojemności 250cc. Wziął on w minionym tygodniu udział w dwóch rundach DPE i w 6 biegach przywiózł 7 punktów i bonus.

Początek rywalizacja w Ostrowie w środę 6 września o godzinie 17:00. Sędzią będzie Tomasz Ociepa. Poniżej znajduje się lista startowa oraz klasyfikacja generalna po dotychczasowych turniejach.

Lista startowa 8. rundy Pucharu Ekstraligi 250cc w Ostrowie Wielkopolskim:
 1. Franciszek Dymowski (TŻ Ostrovia)
 2. Damian Miller (GKM Grudziądz)
 3. Alan Ciurzyński (Włókniarz Częstochowa)
 4. Emil Konieczny (Unia Leszno)
 5. Oskar Kręglicki (Wilki Krosno)
 6. Filip Gano (Unia Leszno)
 7. Filip Bęczkowski (Stal Gorzów Wielkopolski)
 8. Nikodem Łuczak (TŻ Ostrovia)
 9. Karol Szmyd (Motor Lublin)
 10. Paweł Sitek (TŻ Ostrovia)
 11. Paweł Caban (Włókniarz Częstochowa)
 12. Kacper Mania (Unia Leszno)
 13. Mikołaj Duchiński (KS Toruń)
 14. Kacper Szarszewski (GKM Grudziądz
 15. Jakub Panicz (Sparta Wrocław)
 16. Denis Andrzejczak (Stal Gorzów Wielkopolski)
 17. Dawid Rozpędek (Włókniarz Częstochowa)
 18. Mikołaj Krok (Stal Gorzów Wielkopolski)
 19. Arkadiusz Kordek (Wilki Krosno)
 20. Szymon Wierzchowski (Motor Lublin)
Klasyfikacja Generalna Pucharu Ekstraligi 250cc:
MscNazwiskoDrużynaSuma punktów
1Kacper ManiaLES100
2Filip BęczkowskiGOR92
3Damian MillerGRU75
4Oskar KręglickiKRO68
5Denis AndrzejczakGOR81
6Paweł SitekOST58
7Mikołaj KrokGOR57
8Alan CiurzyńskiCZE56
9Karol SzmydLUB55
10Ksawery SłomskiTOR52
11Mikołaj DuchińskiTOR46
12Kornel NowakOST35
13Arkadiusz KordekKRO34
14Emil KoniecznyLES32
15Jakub PaniczWRO30
16Szymon WierzchowskiLUB29
17Paweł CabanCZE21
18Kacper SzarszewskiGRU18
19Kamil WitkowskiLES17
20Filip ZaborekLUB10
21Tymon KotalaWRO10
22Maksymilian KosteraLES7
23Igor KordunGOR6
24Nikodem ŁuczakOST5
25Rafał GrzędzińskiWRO5
26Filip GanoLES5
27Krystian BuczyńskiLES3
28Wiktor JasińskiTOR3
29Julian WięckowskiLUB1
30Jonasz ŻytaGRU0
za: speedwayekstraliga.pl

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×