Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Jerzy Kanclerz: Droga do awansu Falubazu jest daleka

Żużel
Fot. Emilia Hamerska – Lengas

Autor: Jakub Bielak

Jerzy Kanclerz: Droga do awansu Falubazu jest daleka

Jerzy Kanclerz, prezes Abramczyk Polonii Bydgoszcz w rozmowie z portalem polskizuzel.pl opowiedział o początku sezonu w wykonaniu swojej drużyny. Zaznacza również, że póki co Falubaz jest lepszy od reszty stawki, ale na tym etapie sezonu niczego to nie oznacza.

Maksym Borowiak dołącza do Enea Falubazu!

Jerzy Kanclerz uważa, że jego drużynie wcale nie brakuje dużo do rywali z Zielonej Góry. Sezon się dopiero rozpoczął, a przecież najważniejsze rozstrzygnięcia i tak zapadną w fazie play-off na przełomie sierpnia i września.

Nie tylko Polonii na ten moment sporo brakuje do Falubazu. Podobnie jest z innymi zespołami – mówi dla portalu polskizuzel.pl prezes Jerzy Kanclerz. – Zielonogórzanie wygrywają mecz za meczem, ale podkreślam, że to początek sezonu. Decydujące rozdanie nastąpi dopiero w fazie play-off. Jeśli wszyscy nasi zawodnicy dogadają się ze sprzętem, to wszystko może się jeszcze odmienić. Regulamin mamy taki, że można jechać bardzo dobrze cały sezon, a odpaść z rywalizacji przez jeden słaby mecz. Tak było przecież z nami w ubiegłym roku. Powtarzam zatem raz jeszcze: ta gra dopiero się zaczyna. Droga do awansu w przypadku Falubazu jest naprawdę daleka. Trzeba być cierpliwym i ciężko pracować

Jerzy Kanclerz wierzy w swoich zawodników. Zaznacza, że Kenneth Bjerre oraz Benjamin Basso zakupili nowe silniki, a reszta cały czas szuka potencjału ukrytego w ich sprzęcie. Kadrowo Abramczyk Polonia Bydgoszcz zdaniem prezesa wcale nie odstaje od Enea Falubazu.

Spotkałem się z całą drużyną i sztabem szkoleniowym. Wszystko sobie wyjaśniliśmy. Ja też przekazałem uwagi zawodnikom. Myślę, że je przyjęli. Wiem, że podchodzą do tematu poważnie. Niektórzy kupili nowe silniki. Tak było w przypadku Benjamina Basso czy Kennetha Bjerre. Ta drużyna ma potencjał i wierzę, że będziemy osiągać jeszcze dobre wyniki 

Teraz Falubaz jest lepszy, ale czym różnią się Andreas Lyager i David Bellego od Rasmusa Jensena czy Krzysztofa Buczkowskiego? Poziom sportowych tych żużlowców jest zbliżony, ale na dziś to rywal ma lepszy czas. Jeszcze raz jednak podkreślam, że wszystko może się zmienić.- zakończył prezes Polonii dla polskizuzel.pl.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *