Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Janusz Kołodziej zaczarował Gustrow! Polak zwycięża drugą rundę Speedway Euro Championship [RELACJA]

Janusz Kołodziej

Autor: Jagoda Burka

Janusz Kołodziej zaczarował Gustrow! Polak zwycięża drugą rundę Speedway Euro Championship [RELACJA]

Janusz Kołodziej w fantastyczny sposób zwycięża drugą rundę Indywidualnych Mistrzostw Europy w Gustrow! Polak całe zawody prezentował świetną dyspozycję. W klasyfikacji generalnej nastąpiła zmiana – Mikkel Michelsen po słabszym występie spadł kosztem Leona Madsena który, wskakuje na fotel lidera.

Grzegorz Zengota – ” Jestem tym Grzegorzem, którym byłem przez laty”

W pierwszym biegu widzieliśmy wszystkich Polaków, którzy dopiero witają się z cyklem przez swoją nieobecność w poprzedniej rundzie. Zwyciężył Janusz Kołodziej, który na trzecim okrążeniu wyprzedził bardzo szybkiego Grzegorza Zengotę. Od ataków ostatniego Lyagera obronił się także Kubera. Drugi wyścig padł łupem Adama Ellisa, którego bezskutecznie próbował wyprzedzić Lindbaeck. Jan Kvech bez punktu.

Trzecia gonitwa to popis Mikkela Michelsena, który prowadził tuż od startu. Kacper Woryna mimo prób musiał uznać wyższość kolegi z drużyny. O punkt walkę stoczyli Andrzej Lebiediew oraz Vaclav Milik, którą ostatecznie wygrał Łotysz. Patryk Dudek tylko potwierdza swoją świetną dyspozycję i pewnie odniósł zwycięstwo w kolejnym wyścigu. Tuż po nim na mecie zawitał Kai Huckenbeck, którego ścigał Norik Bloedorn. Ku zdziwieniu kibiców, obrońca tytułu Leon Madsen zaczął drugą rundę SEC bez punktu.

Mikkel Michelsen odważnie myśli o zajęciu miejsca lidera, gdyż po drugim swoim biegu pozostaje on niepokonany. Dudkowi mimo prób nie udało się powstrzymać Duńczyka. Kubera już po pierwszym łuku poradził sobie z Janem Kvechem i do mety dojechał z jednym punktem. W biegu szóstym byliśmy świadkami popisu Andrzeja Lebiediewa, który przez cały wyścig napędzał się i mało brakowało, a Ellis pożegnałby się z dopisaniem “trójki” do swojego konta. Leon Madsen znów zaskakuje i zdobywa jeden punkt.

Janusz Kołodziej świetnie radził sobie na torze w Gustrow i pewnie zdobywa kolejne trzy oczka, przez cały bieg będąc niezagrożonym. Tuż za nim Kai Huckenbeck i Vaclav Milik. Następną gonitwę zwyciężył Kacper Woryna, który szybko przeleciał obok Bloedorna, który neidługo później stracił kolejną pozycję na rzecz Lindbaecka. 

Bieg dziewiąty bez historii. Pewnie zwyciężył Dominik Kubera, tuż sa nim gęsiego Milik, Ellis i Bloedorn. Następne ściganie powtarzaliśmy dwukrotnie. Za pierwszym razem upadł Kai Huckenbeck, który został wykluczony. Następnie po kontakcie z Kacprem Woryną zastrajkował Jan Kvech i po zdefektowaniu nie zjechał na murawę. W powtórce zwyciężył Lyager, którego bezskutecznie gonił Kacper Woryna. W bezpośrednim pojedynku między Duńczykami gorzej wypadł Michelsen, który zdobył swoje pierwsze zero tego wieczoru, Madsen objechał Lindbaecka, a Janusz Kołodziej tworzył kosmiczną przewagę nad rywalami.

Bieg dwunasty także został przerwany tuż po kontakcie Berge z Lebiediewem i upadkiem Łotysza. Druga odsłona odbyła się bez Francuza. Zwycięsko wyszedł z tego zawodnik Wilków Krosno. Tuż za nim szukał prędkości Patryk Dudek i Grzegorz Zengota. 

Trzynasty wyścig wygrał pewnie Dominik Kubera, który znalazł odpowiednie przełożenia na charakterystycznym torze w Gustrow. Tuż za nim bez historii przyjechali Berge, Madsen i Woryna. Wspomniany Duńczyk kończy udział w tych zawodach bez szans na awans do biegu barażowego. Czternasta gonitwa padła łupem Lindbaecka. Patryk Dudek nie był  stanie dogonić Lyagera. Zaskakująco następny bieg zwyciężył Jan Kvech, ale dobrze także wypadł Bloedorn, mimo że jego “śliwka” tego nie ukazuje. Kołodziej na drugim miejscu. Mimo, że po starcie następnego wyścigu Michelsen nie znajdował się na czele stawki, to jednak szybko poradził sobie z Huckenbeckiem. Zengota był blisko reprezentanta Niemiec, lecz nie udało mu się go minąć.

Bieg siedemnasty zakończył się już po pierwszym łuku, gdzie Andrzej Lebiediew wyprzedził po wewnętrznej Dominika Kuberę. Jadący świetnie w tych zawodach Lindbaeck z defektem. Przez chwilę zastanawialiśmy się, czy Łotysz przejechał dwoma kołami białą linię, jednak spekulacje szybko zostały rozwiane. Następny wyścig bez historii – Michelsen wystrzelił ze startu i zostawił rywali daleko z tyłu. Świetna walka w biegu dziewietnastym mi,ędzy Kołodziejem a Dudkiem! Przez cztery okrążenia wymieniali się pozycjami, jednak górą był Kołodziej. Na trzecim miejscu Woryna. Ostatni wyścig rundy zasadniczej zwyciężył Zengota, tuż za nim Zengota i Madsen. Bez punktu Kvech.

Bieg barażowy pewnie zwyciężył Andrzej Lebiediew, a za nim przyjechał Dominik Kubera. Obaj żużlowcy uzyskali awans do biegu finałowego. Patryk Dudek i Antonio Lindbaeck kolejno później wjechali na metę i pożegnali się z drugim turniejem. Wielki finał padł łupem Janusza Kołodzieja. Polak świetnie wyszedł ze startu, chwilę powalczył z Mikkelem Michelsenem, a później z bezpieczną przewagą dojechał ął do mety. Za nimi odpowiednio Lebiediew i Kubera. Na stadionie w Gustrow zapanowała wrzawa!

NrNazwisko IIIIIIIVVVIVIIRazem
1Dominik Kubera11332010
2Andreas Lyager003205
3Janusz Kołodziej33323317
4Grzegorz Zengota201137
5Jan Kvech00w303
6Adam Ellis331007
7Dimitri Berge10w225
8Antonio Lindbaeck2223d9
9Mikkel Michelsen33033214
10Andrzej Lebiediew12313111
11Vaclav Milik012025
12Kacper Woryna232018
13Patryk Dudek3221210
14Leon Madsen011114
15Kai Huckenbeck22w217
16Norik Bloedorn110013
R1Lukas Blaumann
R2Ben Ernst

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *