Żużel - Best Speedway Tv

Treningi przed sezonem. Janusz Kołodziej przyznał, że przygotowania zimowe każdego roku są inne | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Janusz Kołodziej

Treningi przed sezonem. Janusz Kołodziej przyznał, że przygotowania zimowe każdego roku są inne

Treningi przed sezonem. Janusz Kołodziej przyznał, że przygotowania zimowe każdego roku są inne

Janusz Kołodziej wraz ze swoją drużyną niedawno uczestniczył w obozie przygotowawczym, który odbył się w Hiszpanii. To oznacza, że przygotowania do nowego sezonu są coraz bardziej intensywne. Sportowcy Unii Leszno spędzili czas aktywnie m.in. na ćwiczeniach ruchowych, jeździe na motocrossach, skuterach, a nawet gokartach. Nasz gość również brał udział w zgrupowaniu kadry reprezentacji Polski, które jak sam przyznał różniło się pod względem wysiłku, ale było równie obfite.

O frekwencji na Smoczyku opowiada lider Byków

Po zapytaniu o opinię dotyczącą jazd przed sezonem, które powoli rozpoczęły się np. w toruńskim klubie, żużlowiec odpowiedział, że też był zaskoczony relacjami z treningu, ale ze względu na niestabilną jeszcze pogodę, na niego i drużynę przyjdzie jeszcze czas w kwestii treningów. Pytając o opinię dotyczącą ogólnie przedsezonowej jazdy usłyszeliśmy:

– Każda jazda przed sezonem jest dobra, nawet jak jest przerwa, bo coś np. nie wyjdzie z pogodą tu każde doświadczenie jest okej. Natomiast najfajniej rzeczywiście jest zacząć i mieć tak, że progresywnie zaczyna się po prostu jeździć, robić sobie odpoczynek (czasami nawet dwa dni) i porządnie popracować przy sprzęcie, zregenerować się, wyciągnąć wnioski i znów jeździć.

Janusz Kołodziej przyznał, że przygotowania zimowe każdego roku są inne. Jest to zależne od wielu czynników:

– Co roku są nowe wyzwania, liga inaczej wygląda, są nowe drużyny, nowi zawodnicy i tak samo ty masz różny sezon, np. zaczynasz tak, że nie masz różnych problemów przy sprzętowych albo fizycznych, a zaczyna się taki sezon, kiedy masz to bardziej lub mniej. Co roku to się zmienia. Są też nowinki techniczne, czy też przepisy w zawodach się zmieniają[..] Tego jest mnóstwo i fajnie, że co roku coś się zmienia, coś jest inaczej.

Reklamy

Dodatkowo usłyszeliśmy od gościa, że każdego sezonu przygotowawczego daje z siebie wszystko i nie jest to zależne od jego doświadczenia lub lat spędzonych w tym sporcie.

fot. Jakub Malec

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×