Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Jan Kvech stawia jasne cele na nadchodzący sezon. Liczy się liga i Grand Prix

Jan Kvech
Fot. Sandra Rejzner

Autor: Jan Kamiński

Jan Kvech stawia jasne cele na nadchodzący sezon. Liczy się liga i Grand Prix

Młody Czech poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w Rybniku. Przez cały sezon prezentował solidny poziom i pomógł drużynie w drodze do finału. Teraz natomiast wraca do Zielonej Góry, gdzie czeka go ważna rola w składzie. Zbiegło się to również z awansem do cyklu Grand Prix, w którym będzie brał udział.

Jan Kvech po sezonie 2023 może pochwalić się średnią biegową na poziomie 1.821. Przez cały sezon prezentował stabilną formę i wraz z drużyną ROWu Rybnik wywalczył awans do finału 1. Ligi Żużlowej. Nie mógł jednak w nim wystąpić, ponieważ na wskutek upadku podczas treningu przed mistrzostwami Czech doznał złamania dwóch kości w ręce. Teraz zawodnik skomentował swoją sytuację zdrowotną.

Tak jak powiedziałem. Do momentu kontuzji było wszystko ok. Niestety we wrześniu złamałem dwie kości w ręce i nie mogłem tego sezonu dokończyć. Aktualnie jest już prawie wszystko dobrze. Powoli wracam do pełni zdrowia. Przechodzę teraz rehabilitację i zapominam o tym przykrym zdarzeniu. Zimowe przygotowania rozpocznę po rehabilitacji. Mam później zaplanowane treningi w Czechach z moim trenerem. Na chwilę obecną jestem jednak skupiony na rehabilitacji, aby jak najszybciej wrócić do pełnej sprawności – powiedział w rozmowie dla falubaz.com.

Teraz przed 22-latkiem stoi wymagające wyzwanie. Powróci on do Falubazu Zielona Góra, gdzie wszyscy liczą na to, że dobrze zaprezentuje się na pozycji dla zawodnika do lat 24. Kolejnym ciekawym doświadczeniem będzie występowanie przez cały sezon w cyklu Grand Prix, debiutując jako stały uczestnik. Jan Kvech jest niesamowicie skoncentrowany na tych wyzwaniach, skupiając się na dobrej dyspozycji w każdych zawodach.

Bardzo się cieszę z awansu do Grand Prix. Chcę się tam dobrze zaprezentować i utrzymać na kolejny rok. Rozgrywki ligowe w Polsce i Mistrzostwa Świat to dla mnie priorytet w sezonie 2024. Nie mam jakiegoś jednego głównego celu. Chcę się po prostu dobrze przygotować do tego sezonu i później zdobywać jak najwięcej punktów w każdych zawodach – dodał.

Dobre występy w PGE Ekstralidze i wywalczenie solidnej pozycji w cyklu Grand Prix zdecydowanie będą sukcesem dla młodego zawodnika i mogą zaowocować przydatnym doświadczeniem na przyszłość. Pozostaje tylko obserwować jak Jan Kvech będzie rozwijał swoje umiejętności oraz prezentował swój talent na najwyższym poziomie.

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×